Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Części z AF1 racing
Autor Wiadomość
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2012-08-30, 13:20   

Z tymi tarczami to coś musi być nie tak,dziwne żeby była taka cena,pewnie nie przeszły testów lub coś w tym stylu,tylko nieraz da się na nich jeździć bo np. są proste ale mają coś zepsutego w fabryce i nie idą na 1 montaż np. o 1mm większe wszystkie dziury na mocowanie,a nieraz są po prostu krzywe i co wtedy ;-)
Dziwnie tanio jak za takie tarcze.
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-30, 14:59   

Tarcze Brembo w krakowskim serwisie Aprilii to 1806zł za sztukę :)
Maciek coś pisał o tarczach Sunstar, że niby szybko się zużywają. To samo tyczy się tarcz Brembo. To taki sam szajs, jak wiele innych włoskich produktów :)
Kupiłem tarcze EBC za 1000zł, czekałem dwa dni. Zobaczymy ile wytrzymają.
Teraz pozostaje jeszcze pytanie, czy te oferowane tarcze, to czasem nie jest jakiś gniot, tak jak sugeruje Kamil :lol:
 
   
Karpik 
Capofan


Wiek: 39
Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 673
Skąd: Bydgoszcz/Poznań
Wysłany: 2012-08-30, 15:39   

Ja kiedyś kupiłem tarcze do Shadowy w bardzo okazyjnej cenie w którymś z wiodacych sklepów internetowych i po jakims tygodniu zadzwonili z centrali, ze to byl blad na stronie i w tej cenie nie moga jej sprzedac...
Zaproponowali mi cene hurtowa, ktora i tak byla bardzo dobra, a ze tarcze potrzbowalem na juz to i tak kupilem.
Moze tutaj tez jest cos nie halo z cenami??
_________________
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
Życie liczy się w kilometrach
>>> www.MOTOmostowcy.pl <<<
>>> www.motokm.pl <<<
 
 
   
Fryzjer 
Capo RR

Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 50
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-30, 19:28   

Nie doszukiwałbym się wad w tych tarczach.
Mogą to być duże zaległości magazynowe i sklep się ich najnormalniej w Świecie pozbywa, by odzyskać zainwestowaną kasę.
Do tego moim skromnym zdaniem nikt, w cywilizowanym Świecie nie weźmie takiej odpowiedzialności na siebie za parę $.
Fabryka elementów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, które nie przeszły testu jakości nie wypuści.
Promocyjny model tarcz sprzedaje przecież sklep Aprilli a nie pan na bazarze.

To co, te tarczki będą czy nie będą siedzieć w RR?? Ktoś odpowie?
 
   
eterum 
myśli o Capo


Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 820
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2012-08-30, 19:51   

Obsługa sklepu odpisała. Na moje pytanie o czy na pewno pasują do Capo rocznik 2003 i jakiej są marki, czy przy zakupie hurtowym mogą dać jakąś zniżkę odpowiedzieli:

Cytat:
Yes, that one will work for RH side. I am unsure of maker, either Brembo or Sunstar.

The matching LH side is here
http://www.af1racing.com/...idproduct=23527

They are priced so cheaply now, I cannot offer any discounts.

We ship to Poland. Figure $50 shipping for one set, and add $15 for each additional set. They do have some weight to them.

Ed Cook


Po luźnym tłumaczeniu:

Tak tarcze będą pasowały do Capo z 2003 roku. Link niżej dotyczy lewej tarczy. Nie jest pewny marki ale to albo brembo albo sunstar.
Sprzedaje to tak tanio że już nie da zniżki. Koszt wysyłki do Polski to 50 dolarów za pierwszy zestaw +15 dolarów za każdy dodatkowy zestaw. Trochę jednak ważą.

Czyli naprawdę się opłaca. Nie wiem czy nie kupić ich dla przyszłego kupującego moje Capo. W końcu kiedyś trzeba będzie wymienić tarcze.

Fryzjer napisał/a:
o co, te tarczki będą czy nie będą siedzieć w RR?? Ktoś odpowie?


A masz ABS?
_________________
 
 
   
Fryzjer 
Capo RR

Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 50
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-30, 19:55   

nie mam Ejbiesuu ;-)

Znalazłem chiński zestaw za ~1kzł :shock:
chińskie tarcze kpl.
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2012-08-30, 20:05   

Czyli sami nie wiedzą co mają, co to za sklep :shock:

[ Dodano: |30 Sie 2012|, o 20:11 ]
Nawet jakby były bezpieczne to nikt nie powiedział że są np. proste, a z tego co wiem to firmy produkujące tarcze nie mają tolerancji ile może mieć bicia tarcza nie wiadomo dlaczego,ale tak jest, więc mogą być np. krzywe i przy hamowaniu będzie biło, zdarzało mi się tak w samochodach parę razy że założyłem i były tak krzywe że nie nadawały się do eksploatacji ;-)
Były to tarcze TRW, od tego czasu już nie zakładam klientom TRW bo jak się okazało są to chińskie tarcze i klocki.
 
   
Fryzjer 
Capo RR

Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 50
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-31, 00:02   

i o tym pisałem w przenośni, że nie jest to pan z bazaru tylko sklep z autoryzacją.

Te tarcze TRW to pewnie jakaś podróba była. Mam teraz nawet TRW i złego słowa nie mogę powiedzieć.

Bez obrazy ale tak na to spoglądając tj. typowo po polsku :-P to zawsze coś będzie nie tak, a to za drogo, a to za tanio, a to tej firmy a nie innej..
Skwituję :mrgreen: NO RISK NO FUN!


Jeśli nikt nie organizuje zakupu to ja w PON wieczorem tj. 3-go Września zamawiam komplet dla siebie na przyszłość.
 
   
jagiel 
Rally Raid 2003


Wiek: 39
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 1155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-31, 00:46   

Dokładnie, towar jest normalny, nieuszkodzony tyle że niesprzedawalny w normalnych cenach więc chcąc się go pozbyć (nie koniecznie za darmo ) robi się takie wyprzedaże.

Fryzjer, tarcze powinny pasować do RR, kół, piast raczej nie modyfikowali, koszty by ich zabiły, więc your risk your fun :) jak nie podejdą to i tak w dobrych pieniądzach sprzedaż je z zyskiem.
 
   
Fryzjer 
Capo RR

Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 50
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-10-16, 22:33   

Rozwieję wątpliwości odnośnie tych tarcz. Oryg. pakowane z Aprilli, producent bodajże Sunstar.
Na stanie są tylko przody.
Tyłu nie udało się kupić- faktyczny stan sklepowy 0szt.

Ktoś może będzie jeszcze zamawiać je?


P.S. było o zużyciu, mam 60kkm i tarcze sunstar i zbliżają się do granicy więc nie są chyba takie złe :mrgreen:


EDIT
Tarcze na promocji są pływające a pływające oryginały to Sunstar z tego co mi wiadomo.
Ostatnio zmieniony przez Fryzjer 2012-10-17, 14:00, w całości zmieniany 3 razy  
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2012-10-17, 08:45   

Ale oryginalnie są chyba brembo?
 
   
jaras 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 63
Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 359
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2012-10-17, 09:22   

w soomie to moje tarczki są na ukończeniu, zastanawiam się tylko jaka będzie różnica w użyciu ...teraz mam prawdziwe pływające (Braking)...
_________________
N 51*52'57,12"
E 21*41'15,90"
KTM 1190 Adventure
Volvo XC70 CrossCountry
 
   
Karpik 
Capofan


Wiek: 39
Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 673
Skąd: Bydgoszcz/Poznań
Wysłany: 2012-10-17, 13:03   

Fryzjer napisał/a:
Ktoś może będzie jeszcze zamawiać je?

Ja chetnie przyłacze się do zamówienia tylko mam jeszcze jedną wątpliwość...
U mnie w Capo są tarcze (chyba od nowości) na sztywno dokładnie takie jak te brembo za 240 dolcy, a nie pływające (tak przynajmniej mi sie wydaje, ale jeszcze dzisiaj to sprawdze).
Tutaj
http://www.af1racing.com/...?idCategory=249
widac że te za 40 (prawa) i 56 (lewa) sa pływające...
Ktos mi powie czy powinny być takie czy takie i czy pływające nawet jeśli będą pasowały to nie obniżą skuteczności hamowania...??
Poza tym pewnie będzie trzeba dokupić jakiś zestaw montażowy...?
_________________
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
Życie liczy się w kilometrach
>>> www.MOTOmostowcy.pl <<<
>>> www.motokm.pl <<<
 
 
   
Fryzjer 
Capo RR

Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 50
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-10-22, 20:07   

KTOŚ SIĘ PISZE NA pływające TARCZE JESZCZE??

Do ceny z AF1 doliczyć trzeba przesyłkę ~60$ oraz 23% VAT-u i 5% cła co by nie było nieporozumień.

Zorganizuję wszystko. Ostateczny termin 24-ty Paź, zamawiam koło 20-tej.
Kto chętny niech się szybko decyduje :-P
 
   
Karpik 
Capofan


Wiek: 39
Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 673
Skąd: Bydgoszcz/Poznań
Wysłany: 2012-10-22, 20:27   

Ponawiam pytanie :-)
Czy ktos mi powie czy te tarcze pływające bedą pasowały do zwykłego Capo przed liftem z 2003r :?:
I czy są one sprzedawane tak jak na foto (sama część hamująca) czy w całości z tym pierścienim w srodku przykręcanym do piasty??

:!: :!: PILNE :!: :!:
_________________
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
Życie liczy się w kilometrach
>>> www.MOTOmostowcy.pl <<<
>>> www.motokm.pl <<<
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11