Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Zużycie paliwa
Autor Wiadomość
Wilk stepowy 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-10-22, 22:14   

vtec napisał/a:
wczoraj zmieniłem filtr powietrza , w planie są świeczki.


Zmień świeczki i sprawdź, ale za pewne masz "nieekonomiczną mapę zapłonową".


W jakich warunkach wychodzi Ci 8-8.5?
_________________
Caponord 2003
 
   
vtec 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 364
Wysłany: 2012-10-22, 22:17   

świeczki też zmienię...rozumiem że przerwa między elektorodą a tym cyckiem ma być 0,7 mm? Tak? :)


sugeruję się - http://caponord.cba.pl/?page_id=18



EDIT : ja mam u siebie wydech leo - podejrzewam że ktoś mógł później nie przestawić ustawień. Tym bardziej że trochę wali wahą w garażu( z wydechu). Zobaczę jeszcze po świecy jak je wykręce.
 
   
Wilk stepowy 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-10-22, 22:51   

vtec napisał/a:
Tym bardziej że trochę wali wahą w garażu( z wydechu). Zobaczę jeszcze po świecy jak je wykręce.


Szukaj kogoś z Tune Ecu :mrgreen:
_________________
Caponord 2003
 
   
jagiel 
Rally Raid 2003


Wiek: 39
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 1155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-23, 00:06   

Wykręć świece i zobacz jaki jest ich kolor, to już wiele powie. Na jakiej podstawie twierdzisz, że pali 8L, tzn. jak to liczysz? Wyjeździłeś zbiornik do zera?
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2012-10-23, 08:50   

8l. nie powinno wyjść nigdy mi wyszło na autostradzie 7,2l. przy prędkości od 200 wzwyż.Masz źle ustawione parametry.Przerwy na świecach nie wolno ruszać jest ona ustawiona fabrycznie przecież kupujesz świece do aprilii caponord po modelu a nie z auta i dopasowujesz ;-)
 
   
Wilk stepowy 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-10-23, 09:11   

Poza asfaltem spokojnie można przekroczyć osiem na sto. Szczególnie jak jeszcze masz 16 zębów z przodu. Ja tak miałem na początku.

Cytat:
przy prędkości od 200 wzwyż

Kamil, ile wyciągnąłeś ze swojego Kapcia

Cytat:
Na jakiej podstawie twierdzisz, że pali 8L, tzn. jak to liczysz?

Wystarczy dwa razy z rzędu zatankować do pełna.
_________________
Caponord 2003
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2012-10-23, 10:16   

Ile wyciągnąłem hmm... nie testowałem do końca 218km/h na gps ;-) oczywiście, czyli realna prędkość nie na liczniku jeszcze by pojechał ale szybko zrezygnowałem z dalszego testu moja opona przednia już jest do wymiany (wyząbkowana).Ale w przyszłym sezonie myślę że go wytestuję na Rosyjskich autostradach :mrgreen:

[ Dodano: |23 Paź 2012|, o 10:39 ]
Capo przy prędkości 200 sobie płynie jak statek coś pięknego silnik tylko mruczy a kilometry lecą ;-) Ale musi być droga w miarę nie taka jak na Ukrainie że w jednym miejscu było lecę bo chcę :lol: tylko skrzyła dodać i się wzbijam do góry.
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-23, 18:44   

vtec napisał/a:
świeczki też zmienię

Jeżeli można się wtrącić, to polecam coś platynowego lub irydowego :-)

aprilia napisał/a:
Przerwy na świecach nie wolno ruszać jest ona ustawiona fabrycznie przecież kupujesz świece do aprilii caponord po modelu a nie z auta i dopasowujesz

Jest to jedyna ingerencja w świecę zapłonową jaką dopuszczają producenci. Lepiej czasem sprawdzić odstęp pomiędzy elektrodami dla poprawności pracy silnika.
Poza tym DCPR9E pasuje jeszcze do kilku innych modeli motocykli, różnych producentów, gdzie np. dla jednego modelu, ale z różnych lat produkcji podawana jest inna wartość odstępu pomiędzy elektrodami

aprilia napisał/a:
Capo przy prędkości 200 sobie płynie jak statek coś pięknego silnik tylko mruczy a kilometry lecą

Z pewnością w pięknym śnie tak jest :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
   
vtec 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 364
Wysłany: 2012-10-23, 18:59   

Wicher napisał/a:
vtec napisał/a:
świeczki też zmienię

Jeżeli można się wtrącić, to polecam coś platynowego lub irydowego :-)

aprilia napisał/a:
Przerwy na świecach nie wolno ruszać jest ona ustawiona fabrycznie przecież kupujesz świece do aprilii caponord po modelu a nie z auta i dopasowujesz

Jest to jedyna ingerencja w świecę zapłonową jaką dopuszczają producenci. Lepiej czasem sprawdzić odstęp pomiędzy elektrodami dla poprawności pracy silnika.
Poza tym DCPR9E pasuje jeszcze do kilku innych modeli motocykli, różnych producentów, gdzie np. dla jednego modelu, ale z różnych lat produkcji podawana jest inna wartość odstępu pomiędzy elektrodami


zamówiłem Irydowe NGK - mam je za 33 zł jakby ktoś chciał ;-) Ale musiałoby być jakieś zbiorcze zamówienie.


Czyli przerwa ma być 0,7mm?
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2012-10-23, 19:05   

Wicher przerwy nie wolno ruszać tak pisze producent tak samo jak nie wolno czyścić szczotką drucianką ;-)
Przy takiej prędkości jedzie się świetnie a tobie nie?Jak nie to coś jest nie tak.
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-23, 20:48   

aprilia napisał/a:
Wicher przerwy nie wolno ruszać tak pisze producent tak samo jak nie wolno czyścić szczotką drucianką ;-)
Przy takiej prędkości jedzie się świetnie a tobie nie?Jak nie to coś jest nie tak.

To tak samo, jak w instrukcji np. do Yamahy R6 bodajże z pierwszych lat produkcji piszą, żeby zapiąć drugie przełożenie w okolicach 40km/h :mrgreen:
Proszę drogi Kamilu nie rozśmieszaj mnie :mrgreen:
A co do jazdy 200km/h Caponordem i paleniu fajki w tym czasie hmmmm, zależy czym w swojej karierze motocyklisty jeździłeś i do czego równasz :mrgreen:
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2012-10-23, 20:51   

Ale z tą drucianką to fakt nie wolno czyści świec bynajmniej na szkoleniu tak powiedzieli że jest powlekana czymś i nie wolno zmniejszać przerwy.

[ Dodano: |23 Paź 2012|, o 20:52 ]
Dobra jak będzie okazja to na zlocie sobie porozmawiamy :mrgreen:
 
   
Capo 
Administrator
Capo 2002, FJR 1300


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 818
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-23, 21:00   

Kamilu płynie to moja FJR-a przy 240 na autostradzie ;-)
 
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2012-10-23, 21:02   

No słuchaj gsxr kolegi też płynie 290 ;-)
Tylko prędkości trzeba mierzyc gps-em a nie jechałem 400 ale na liczniku tylko.
 
   
Capo 
Administrator
Capo 2002, FJR 1300


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 818
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-23, 21:09   

hehe nie miałem na myśli prędkości a przyjemności z podróżowania z wyższymi niż dopuszczalne prędkościami :-)
A do pomiarów używam navi cruzer z autoszmatą gwoli wyjaśnienia ;-)
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10