Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
ciśnienie w oponach
Autor Wiadomość
TENrobak 
Caponord RR+Transalp

Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 56
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-06-26, 15:29   ciśnienie w oponach

Hej

Wybrałem się na weekend na przejażdżkę do naszych zachodnich sąsiadów. Jestem właśnie w Hanowerze. Jechałem dość konkretni załadowany i zacząłem się zastanawiać nad ciśnieniem w oponach. Na wachaczu są wartości ciśnienia do których należy nadymać koła. Jest również wartość tzw. fully loaded, czyli pod pełnym obciążeniem. Ale czy ma to być wartość ciśnienia przed załadowaniem tego całego towaru, czy gdy już mamy pełne załadowanie? Chyba, że to się nie zmieni? Jakoś nie bardzo mogę sobie to wyobraźić...
_________________
Pozdrawiam
Piotr
 
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-26, 17:00   

Jeżeli wiesz, że w trasę udajesz się z konkretnym bagażem i np. pasażerem, to ładujesz takie ciśnienie, jakie zaleca producent motocykla lub producent opony - choć często te wartości minimalnie się różnią.

Raczej nie zaleca się przekraczania maksymalnych wartości. Źle to wplywa na prowadzenie, żywotność i sposób zużycia bieżnika, a także bywa niebezpieczne - po godzinnej jeździe zamiast 2,5bar w tylnej oponie rejestrowałem 3-3,5 bar, więc rozumiesz czym naddatki powietrza mogą grozić ;-)
 
   
TENrobak 
Caponord RR+Transalp

Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 56
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-06-30, 23:04   

To wszystko jest dla mnie jasne, tylko nie mam pewności, czy ciśnienie mierzyć gdy moto jest załadowane, czy przed założeniem bagażu?
_________________
Pozdrawiam
Piotr
 
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-01, 22:22   

Przed założeniem bagażu i będzie dobrze ;-)
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10