Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Czujnik sprzęgła?
Autor Wiadomość
Krzysiek 
Jazda,jazda,jazda...


Wiek: 51
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 459
Skąd: Warszawa/Marki
Wysłany: 2010-04-27, 10:54   Czujnik sprzęgła?

Mistrzowie, podpowiedzcie coś, bo nie mogę zlokalizować w manualu...
Mojego kapcia mogę odpalić jedynie jak skrzynia jest w pozycji "N", w innym przypadku nie włącza się rozrusznik... czyli elektonika nie wie, że ma wciśnięte sprzęgło.
Jeśli ktoś coś to ten tego ;-)
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-27, 15:26   

Z tego co mi wiadomo, to nie da się uruchomić silnika na zapiętym biegu i wciśniętym sprzęgle.
Mogę się mylić, ale na 100% tak mam u siebie i wtedy na wyświetlaczu miga komunikat OFF.
Robiłem teraz test na Texie i wykazało, że czujnik jest w porządku.
 
   
Krzysiek 
Jazda,jazda,jazda...


Wiek: 51
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 459
Skąd: Warszawa/Marki
Wysłany: 2010-04-27, 16:17   

Wicherku, porównywałem z innymi capo na zlocie i wszyscy których pytałem mogą odpalić na każdym biegu... również Karaluch który ma ten sam rocznik :->
_________________
Minio
 
   
Karaluch 
No to jazdaaaa...

Wiek: 47
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 289
Skąd: Sompolno k/Konina
Wysłany: 2010-04-27, 19:34   

Wiesz Krzysiek... Ja bym sprawdził, czy na tabliczce znamionowej masz napis: Made in China. Jak go nie masz, to Twój Capo jest podróbka... Rozmawialiśmy o tym na zlocie. Teraz nawet GS-y mają taki napis.
No i wszystko robi się jasne ;-)

A tak na serio, to skoro u Wietrzyka ( który olał kolegów i nie przyjechał na zlot) jest tak jak u Ciebie, to proponuje Wam sprawdzić na naklejce pod siedzeniem na jaki rynek motocykle Wasze były robione. W niektórych krajach mają dziwne przepisy. Np w USA auta w manualu odpala się na sprzęgle a w automacie na wciśniętym hamulcu.
Ale to tylko luźna sugestia - mogę się mylić.
_________________
Nie ten jest motocyklistą kto o motorach dużo mówi a ten, który wsiada na motocykl i jedzie przed siebie.
 
 
   
Krzysiek 
Jazda,jazda,jazda...


Wiek: 51
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 459
Skąd: Warszawa/Marki
Wysłany: 2010-04-27, 19:43   

Ja mam wersję na UK i nie zapala mi sie napis "OFF" na wyświetlaczu... wszystko jest gotowe, tylko rozrusznik nie ruszy zanim nie wdepnę na N
_________________
Minio
 
   
Karaluch 
No to jazdaaaa...

Wiek: 47
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 289
Skąd: Sompolno k/Konina
Wysłany: 2010-04-27, 20:48   

No to faktycznie zagadka. Mój też jest z UK.
Sprawdź jeszcze, co się będzie działo po wypieciu kabli z czujnika sprzęgła. Sprawdź jak jest kiedy nie są zwarte i czy jest różnica jak są zwarte. Będziesz wiedział, czy to czujnik, czy nie.
_________________
Nie ten jest motocyklistą kto o motorach dużo mówi a ten, który wsiada na motocykl i jedzie przed siebie.
 
 
   
Krzysiek 
Jazda,jazda,jazda...


Wiek: 51
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 459
Skąd: Warszawa/Marki
Wysłany: 2010-04-28, 08:40   

...i tu wracam do pytania: gdzie jest ten czujnik? ;-)
_________________
Minio
 
   
Marcin 
Aprilia Atlantic 500

Wiek: 53
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 358
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-04-28, 10:03   

Czujnik powinien być po bożemu w obudowie lewej klamki... To taka mała rurka do której dochodzą dwa druty, wkręcona w obudowę. U mnie moto może być na biegu, ale jak wcisnę sprzęgło to odpala bez gadania. Bardzo często tak właśnie robię.
_________________
Pesymista, to dawny optymista, który po prostu zaczął myśleć realnie...
 
 
   
Krzysiek 
Jazda,jazda,jazda...


Wiek: 51
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 459
Skąd: Warszawa/Marki
Wysłany: 2010-04-29, 09:54   

Znalazłem czujniczek i sam w sobie działa, teraz muszę sprawdzić czy sygnał przechodzi do mudułu z diodami i do centralki, oczywiście po drodze są złączki... moje ulubione, które najbardziej podejrzewam :evil:
_________________
Minio
 
   
Jerzyk 


Wiek: 50
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 201
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-05-09, 22:44   

Krzysiek, zlokalizowałeś już ten problem? Pytam bo u mnie jest podobnie, czujnik działa, a na załączonym biegu i wciśniętym sprzęgle nie odpala. Ja mam Capo na włoski rynek więc to chyba nie ma znaczenia.
 
   
Krzysiek 
Jazda,jazda,jazda...


Wiek: 51
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 459
Skąd: Warszawa/Marki
Wysłany: 2010-05-10, 08:44   

Sprawdzałem czujniczek i u mnie też działa... miałem podziałać dalej i poszukać na której pieprzonej złączce jest niekontakt, ale nie miałem czasu :-)
(najlepsze jest to, że w zeszłym tygodniu, w deszczowe dnie, zaczął odpalać na biegu :evil: więc to na 100% jakiś niekontakt... :roll:
Jak się wkurzę, to wypruje wszystkie złączki i wymienie na coś solidniejszego...
_________________
Minio
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10