Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
TuneEcu
Autor Wiadomość
MARIO72 


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 51
Dołączył: 22 Maj 2021
Posty: 3
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 2023-04-11, 20:47   TuneEcu

WItam, czy ma ktoś instalkę TuneEcu do Aprilii pod Windowsa?
 
   
Wojtaq 
*


Wiek: 68
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 583
Skąd: Piła
Wysłany: 2023-04-12, 00:12   

Ja mam wersję 2.5.8 ściągniętą w 2020, kiedy jeszcze była dostępna! U mnie działa na starszym laptopie pod Windows 7, który jest podobno najlepszy dla tej aplikacji. Mam też (chyba) jeden zbędny lapek do odstąpienia za free, jednak muszę to sprawdzić. Zainteresowany?
_________________
Być narodowi użytecznym - jak Staszic!
Ostatnio zmieniony przez Wojtaq 2023-04-12, 17:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2023-04-12, 12:11   Re: TuneEcu

MARIO72 napisał/a:
WItam, czy ma ktoś instalkę TuneEcu do Aprilii pod Windowsa?
szukaj ,szukaj wójek gógle nie gryzie, a jak będziesz dobrze szukać to i mapy znajdziesz :lol:
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
Capo 
Administrator
Capo 2002, FJR 1300


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 818
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-04-12, 17:40   

A masz. Dwie minuty szukania .. https://www.endorphin-express.com/capo/maps.html
 
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2023-04-13, 10:00   

Capo napisał/a:
A masz.
bez przesady, gość nawet się nie wysilił żeby się przywitać, fakt mógł nie znaleźć właściwego działu..
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
MARIO72 


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 51
Dołączył: 22 Maj 2021
Posty: 3
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 2023-05-17, 21:17   

Dzięki Wojtaq znalazłem instalkę 2.5.8 w necie i chodzi pod Win 10, ale problem polega na tym o czym już niektórzy wspominali że potrafi zrywać połączenie jeśli komp jest blisko moto. Ten problem nie pojawia się przy połączeniu prze BT ale tu oprogramowanie jest już płatne więc rozważam czy pakować się w Androida. Ta opcja jest nieco wygodniejsza bo można używać smartphona i mieć go zawsze pod ręką. Przy okazji wielki szacun za wiedzę w zakresie elektryki. Moją Apkę dopadła ostatnio ta sama przypadłość co i Twojego sprzęta czyli zaśniedziałe kable i konektory w kablach od magneto o ile nie pomyliłem Cię z kimś innym. Co ciekawe to wiązka od magneto do połączenia między cylindrami była z aluminiowych przewodów 1 mm a od złącza do regulatora miedziane 2,5mm. Wywaliłem wszystko i robię nową wiązkę bezpośrednio od magneto do regulatora z przewodów miedzianych 2,5mm. Mam nadzieję że to rozwiąże ten problem raz na zawsze. Zastanawiam się jaki cel przyświęcał konstruktorom gdy projektowali ten łącznik pomiędzy magneto a regulatorem. Do robert1973 - przywitałem się jak zarejestrowałem się na forum, ale wnioskuję że bardzo lubisz być witany za każdym razem kiedy masz z kimś kontakt więc witaj.
 
   
Wojtaq 
*


Wiek: 68
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 583
Skąd: Piła
Wysłany: 2023-05-17, 23:04   

MARIO72 napisał/a:
(...) problem polega na tym o czym już niektórzy wspominali że potrafi zrywać połączenie jeśli komp jest blisko moto. (...) Co ciekawe to wiązka od magneto do połączenia między cylindrami była z aluminiowych przewodów 1 mm a od złącza do regulatora miedziane (...)


Hej MARIO72!
O 'zrywaniu' połączenia diagnostycznego czytałem na forach, lecz na moim zestawie nic podobnego nie miało miejsca. Będąc nieco obeznany z elektrycznością uważam za mało prawdopodobny wpływ dystansu między laptopem, smarfonem czy tabletem i motocyklem podczas pomiarów. Owszem, istnieje możliwość zakłóceń generowanych przez zewnętrzne pola elektromagnetyczne, ale takie zjawiska skutecznie eliminuje ekranowanie i ograniczenie długości połączeń. Moje okablowanie, pomijając te dostarczone z terminalem diagnostycznym, zaekranowałem na całej długości i dodatkowo wyposażyłem w przelotowy filtr ferrytowy.

Jeśli chodzi o aluminiowy odcinek wiązki, to klęknąłem z przerażenia. IMHO w rachubę wchodzi jedynie samoróbka dokonana przez domorosłego elektryka lub zmiana modułu alternatora zakupionego z szemranego źródła! Tego typu podzespoły z segmentu wyposażenia elektrycznego wykonywane są przez cywilizowanych producentów tylko i wyłącznie na bazie przewodów miedzianych. Ponieważ mam w planie wymianę tej samej części wiązki, to naocznie dokonam weryfikacji. Pytasz czym kierowali się konstruktorzy? Ano, nie kwestionuję raczej jakości pracy inżynierów, bo wiedzą co robią. Być może skorzystali z normatywów stosowanych przy produkcji innych pojazdów albo zastosowali się do wymagań montażu fabrycznego. Nawiasem mówiąc, dodatkowe złącze nie jest niczym krytycznym pod warunkiem użycia materiałów i technologii najwyższej jakości. Tu coś nie wyszło, więc alternatywne rozwiązania użytkowników wydają się słuszne. Dystansuję się jednak do myków w postaci np. przenoszenia regulatora w okolice reflektora, rzekomo dla uzyskania wydajniejszego chłodzenia. Nie będę tego wyjaśniać, bo nie lubię narzucać dyletantom wiedzy pochodzącej od trzech jeźdźców elektrycznej Apokalipsy czyli Volta, Ampera i Ohma. :mrgreen:
_________________
Być narodowi użytecznym - jak Staszic!
 
   
MARIO72 


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 51
Dołączył: 22 Maj 2021
Posty: 3
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 2023-05-18, 20:33   

Witaj Wojtaq , dzięki za Twoje przemyślenia. Też uważam że odległość od motocykla nie powinna mieć znaczenia, ale empirycznie to sprawdziłem i na to wygląda że tak się dzieje. Oczywiście nie założyłem ekranu ani 'tłumika" tym samym zbadałem to zjawisko na standardowym kablu OBDII co ważne nie najwyższych lotów- był tani. Zdziwiło mnie bardzo jak wyglądał ten kabel od magneto, pomyślałem to samo co Ty, najprawdopodobniej jest to element wymieniony o bardzo kiepskiej jakości ale co dziwne samo magneto wygląda solidnie więc postanowiłem go zostawić wymieniając tylko kable. Ale zdziwiło mnie to że poprzedni właściciel w Austrii pokusił się na wątpliwej jakości część, jak widać może się to zdarzyć również na "zachodzie" a precyzyjnej na południu.Myślę że wyeliminowanie tego dodatkowego łącznika i poprowadzenie tej wiązki wzdłuż ramy a nie między cylindrami powinno przynieść poprawę. Zakupiłem u Chińczyka takie jak były złącza z pinami i oczywiście eksperymentalnie regulator, odpowiednik FH020AA w którym spód jest aluminiowy (wygląda jak dobra kopia oryginału) zobaczymy czy będzie równie dobry. Oczywiście podzielam Twoje zdanie w temacie umiejscowienia regulatora jeśli jest "porządny" to powinien pracować właściwie w oryginalnym miejscu, tym bardziej jak jest na moosfetach.
Pozdrawiam.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12