Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Filtr powietrza
Autor Wiadomość
Maciek 
Maciek

Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 784
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-05-20, 20:31   

A może ktoś podpowiedzieć , czy odczuł jakieś różnice w reakcji na gaz szczególnie w dolnym zakresie obrotów na zwykłym filtrze i filtrze K&N, bo coś mi się cholera zdaje, że na zwykłym ma lepszego kopa ....kurna chata ja niestety zaraz po zakupie sprzęta w zimie założyłem K&N więc nie miałem możliwości weryfikacji:-((
_________________
Pozdrawiam
Maciek
 
   
Dziubek 
Capo 2005


Wiek: 52
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 1329
Skąd: Zürich / Warszawa
Wysłany: 2011-05-21, 08:16   

No to teraz sie zastanawiam czy zakladac K&N ?
_________________
Aprilia Caponord ETV 1000
Mercedes E 270 CDI


www.podrozewkasku.pl
podrozewkasku@op.pl
...............
 
   
DamianEfekt 
ETV 2001


Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-06-02, 09:38   

A ten filtr Athena ze strony motoboy?? jest coś warty??
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-02, 18:47   

Tak, jest.
 
   
Jerzyk 


Wiek: 50
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 201
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-06-02, 21:45   

Z pewnego źródła wiem, że jednym z dostawców na OEM Aprilii była właśnie Athena. Co do K&N to nie chcę się tu wymądrzać, ale co niby miałoby być aż takiego w tym filtrze żeby kosztował 5 razy więcej od zwykłego - "potęga marketingu", bo jeśli chodzi o osiągi to idąc tym tropem bez filtra to dopiero musiałby być DIABEŁ!
 
   
danio 
danio

Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 269
Skąd: wlkp
Wysłany: 2011-06-02, 22:33   

ja mam k&n , nie jeździłem na innym , ale z moja nie ma problemów ,

to forum to także wymiana doświadczeń ,

ja np na szybko kupiłem klocki na tył , niby italia ale 39 zł , nie załowałem tylko szybko musiałem mieć , hamuje , ile to powiem po skończeniu ,

moja na k&n idzie oki
_________________
capo capo(-:

http://pl.fotoalbum.eu/xl1100/a591172
 
   
Krzysiek 
Jazda,jazda,jazda...


Wiek: 51
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 459
Skąd: Warszawa/Marki
Wysłany: 2011-06-03, 18:18   

Jerzyk napisał/a:
Co do K&N to nie chcę się tu wymądrzać, ale co niby miałoby być aż takiego w tym filtrze żeby kosztował 5 razy więcej od zwykłego - "potęga marketingu", bo jeśli chodzi o osiągi to idąc tym tropem bez filtra to dopiero musiałby być DIABEŁ!


hmm... nie wiem jak jest na papierowym, ponieważ moto kupiłem już z KN, a co do ceny, to KN i tak wyjdzie taniej, ponieważ masz go dożywotnio i tylko myjesz/oliwisz przy przeglądzie, a papierowy musisz co roku kupić nowy ;-)
_________________
Minio
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-04, 23:40   

Zależy jak na to spojrzeć. Sam filtr kosztuje niemało, Środki do jego mycia i oliwienia kosztują chyba nieco więcej niż filtr Atheny(ja płaciłem chyba 60zł).
Producent zaleca chyba konserwacje tego filtra co 5 lub 10tys.km(w zależności od warunków w jakich jeździmy), nie pamietam,ale ja jestem wygodny i zamiast bawić się w pracza, wolę wywalić stary filtr,założyć nowy i po sprawie.
Korzyści z tego filtra też raczej mizerne. Nie poprawiają się osiągi ani spalanie, a argumet o jego trwałości, około 1mln km, w ogóle do mnie nie przemawia.
W życiu tyle nie zrobię caponordem.Sądze,że jak dozyje któryś caponord choćby 300tys.km, to będzie można mówić o cudzie :mrgreen:

I to co napisał Jerzyk, jest akurat prawdą.Gdyby podnoszenie parametrów silnika było tak łatwe, to już dawno w airboxie miałbym pończochę, a dysze wtryskiwaczy rozwierciłbym sobie wiertłem z tesco :mrgreen:

Athena jest głównym dostawcą części zamiennych do Aprilii i nie tylko ;-)
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10