Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Wypadanie zapłonu,na przednim cylindrze
Autor Wiadomość
Bravo Jasiu 
Capo 2002


Wiek: 48
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 140
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2012-06-13, 16:53   

kupiłem cewki Beru z rozbiórki po 35 zł za sztukę, na przednim cylindrze są założone bezpośrednio na świece i dla pewności zamocowane kątownikiem do obudowy airboxu
tylny cylinder cewki bez przeróbki, przewód wysokiego napięcia przylutowany do końcówki cewki, założony na to oryginalny kaptur gumowy z cewek zalałem wewnątrz silikonem i ściągnąłem opaskami elektrycznymi na przewodzie i obudowie cewki, po zalaniu silikonem zostawiłem bez odpalania na 24 h - silikon żeluje do 10 mm w takim czasie ,
cewki podwieszone do ramy opaskami za oryginalne otwory do przykręcania do silnika samochodzie - wszystko działa , bez rozcinania i klejenia cewek,

przewody do cewek zakończone wsuwkami, zabezpieczone koszulkami termokurczliwymi

przy okazji wymieniłem przewody wysokiego napięcia na Beru
_________________
Aprilia Caponord 2002
Aprilia Caponord 2006
 
 
   
jaras 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 63
Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 359
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2012-06-14, 08:31   

Tomek, a nie możesz walnąć kilku fotek?- byłby to super dodatek do Twojej wydumki z cewkami:)
pzdr
_________________
N 51*52'57,12"
E 21*41'15,90"
KTM 1190 Adventure
Volvo XC70 CrossCountry
 
   
Bravo Jasiu 
Capo 2002


Wiek: 48
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 140
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2012-06-15, 08:41   

spox w weekend wrzucę foty
_________________
Aprilia Caponord 2002
Aprilia Caponord 2006
 
 
   
Fryzjer 
Capo RR

Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 50
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-06-03, 19:39   

Witam,
mam problem. Myłem moto myjką ciśnieniową przed tygodniem. Po myciu nie było suszenia. Po kilku dniach odpalam, pierwszy kilometr ok, potem EFI się na czerwono zaświeciło, rozpoczęła się nierówna praca silnika.
Po kilku km postój i szukanie przyczyny. Spięcie kabli pod siedzeniem - wyświetla się błąd 34-tj. cewka tył odpowiedzialna za boczną świecę. Zamieniłem cewki miejscami i dalej wywalał błąd 34 z tym, że nierówna praca ustała.
Dalej był powrót do domu - przejechałem w sumie jeszcze około 100km i silnik pracował równo, nie gasł oraz nie szarpał lecz EFI na czerwono dawało.

Dziś wszystko rozebrałem, kontaktorem potraktowałem wtyczki pod siedzeniem lecz kontrolka EFI dalej na czerwono miga i wywala uparcie błąd 34.

Podmiana cewek miejscami nie powoduje zmiany błędu na np. 36 tj tył centralna świeca.
Wykręciłem świecę boczną - jest lekko mokra.
Odłączanie klemy nie pomaga, błąd po odpaleniu jest dalej. HELP!!

EDIT
silnik pracuje równo ale błąd 34 wciąż jest wyświetlany a ten nieszczęsny EFI migota...
Odpięcie klemy na jakiś czas nie kasuje błędów?
Ostatnio zmieniony przez Fryzjer 2013-06-04, 12:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
   
Jacek 
Ciechocinek Jacek

Wiek: 39
Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 69
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-06-03, 19:50   

a może podłączyć pod komputer i skasować mu błędy bo pewnie coś tam widzi?
_________________
Caponord 2004
 
 
   
B3stia 

Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 270
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-06-04, 09:11   

Fryzjer przyjedź do mnie w środę to skasujemy mu wszystkie błędy zaległe i przyszłe :D
 
 
   
Wilk stepowy 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-06-04, 10:33   

Skoro wywala Ci błąd i silnik nierówno pracuje to szwankuje Ci iskra na górnej świecy... Przy zaburzeniu dolnej iskry silnik powinien pracować prawie tak samo.

Cewka, kabel, świeca... trzeba szukać do skutku.
_________________
Caponord 2003
 
   
Fryzjer 
Capo RR

Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 50
Skąd: Wrocław
  Wysłany: 2013-06-04, 20:20   

Diagnoza Wilka poprawna :)
dzisiejsza jazda próbna to wykazała, szarpał. Postój, szybka zmiana cewek miejscami i jest ok tylko EFI migocze.
Tak więc jest walnięta jedna lecz pozostaje pytanie dlaczego cały czas ten sam błąd 34 wyświetla??

Dzięki i pzdro :)
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11