Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Czarny dymek
Autor Wiadomość
Capo 
Administrator
Capo 2002, FJR 1300


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 818
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-13, 11:16   Czarny dymek

Witam
Panowie mam takie pytanie czy ktoś z Was może na postoju odkręcił moto do 7000 obr/min? Pytam ponieważ gdy dzisiaj to zrobiłem to moim oczom ukazał się czarny dymek z kominów i zastanawiam się czy nie pora udać się do serwisu na regulację. Dodam może, że w czasie jazdy nie zauważyłem by mi się coś z kominów wydobywało.
Zastanawiam się czy to nie zasługa K&N którego mam założonego więc w poniedziałek założę oryginalny filtr i zobaczę co się będzie działo.
Jeśli będziecie mieli taką możliwość to przetestujcie to w swoich maszynach.
Z góry dziękuję.
 
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-13, 22:09   

He he he he :)

Zjawisko jest normalne, o czym przekonałem się Ja, a ostatnio na ślubie Maćka, po przegazówce na przywitanie Pana Młodego tego zjawiska doświadczył Marcin :)

Co ciekawe od Gumisia wydechy śmierdzą benzynowo-spalinowo, u mnie tak samo, a jak jechałem z łodygowic za Marcinem, który nagle dał ostro do pieca, to zauważyłem chmurkę z jego kominów. Oprócz tego Marcin ma katalizator, więc czuć za nim jeszcze ten charakterystyczny smrodek nadgniłych jaj :)

Wydaje mi się, że nie masz czym się przejmować.
 
   
Capo 
Administrator
Capo 2002, FJR 1300


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 818
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-14, 13:45   

No to żeś mnie trochę uspokoił :-)
Może warto by odwiedzić serwis i sprawdzić jaką mapę zapłonu mam wgraną do kompa i w razie czego pokusić się o zminę na nowszą mam nadzieję lepsiejszą :-)
Szkoda tylko, że nie mam zaufania do serwisow i trochę się boję ale cóz poczekam do poniedziałku i podzwonię po serwisach zobaczymy ile to kosztuje.
 
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-14, 13:53   

A to można sobie zrobić update mapy zapłonu ?? :)
Pieruna, to ci normalnie technologia :)
Jakby była taka możliwość, to przy okazji diagnostyki sam bym se cosik nowego zarzucił z oprogramowania, żeby być na czasie ;)

Jeszcze co do samego dymku, to wydaje mi się, że ciężko będzie znaleźć taki motocykl, który przy takim daniu w palnik nie puściłby chmurki z komina ;)

I coś mi się jeszcze wydaje, że wszystkie Caponordy chyba są dosyć bogato nastawione jeżeli chodzi o mieszankę.
 
   
Capo 
Administrator
Capo 2002, FJR 1300


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 818
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-14, 16:33   

Można zrobić update mapy zapłonu poprzez serwis (ale nie masz pewności czy zrobili bo nijak się tego sprawdzić nie da chyba, że poczujesz znaczną różnicę w jeździe) możesz zrobić sobie sam taki update tylko trochę to kosztuje a służy do tego program tuneboy (http://www.tuneboy.com.au/) do ściągnięcia tutaj: http://www.tuneboy.com.au/Support/Download.html a tu masz mapy zapłonu do caponorda i nie tylko http://www.tuneboy.com.au...esAprilia.html. Dodam tylko, że po ściągnięciu "TuneBoy and TuneEdit full install version 3.9.1" masz już w paczce gotowemapy więc nie musisz ich dodatkowo pobierać.
Niestety problem jest w tym, że trzeba kupić kabel i kod do tego by załadować mapę zapłonu 499$ AUD.
 
 
   
Marcin 
Aprilia Atlantic 500

Wiek: 53
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 358
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-06-14, 22:36   

I niestety nie da się kupić tego za $499 dla nas wszystkich, bo już o tym myślałem... :mrgreen: Jeden kod - jeden sterownik, więc niech się w nos ugryzą i tyle! :D Pożyjemy zobaczymy, jak Caponordy zrobią się popularniejsze u naszych braci Rosjan, to i Tunaboy pojawi się scrackowany... :D

Wicher, jak wspomniałeś o tych nadgniłych jajach, to poczułem się lekko zaniepokojony. Musiałem zrobić szybki test i na szczeście okazało się, że jest OK. Żona mówi, że nie trzeba jeszcze we mnie wgrywać nowych map... :mrgreen:
_________________
Pesymista, to dawny optymista, który po prostu zaczął myśleć realnie...
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10