Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Świeci mi się kontrolka od bocznej stopki
Autor Wiadomość
vtec 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 364
Wysłany: 2013-06-18, 22:09   Świeci mi się kontrolka od bocznej stopki

Jak w temacie , świecie ale jakby nie pełną mocą....Jak wysunę boczną to świeci pełną mocą , czyli czujnik chyba odpada. Przetrarty kabel? Wilgoć? Motor stał chyba z tydzień i dzisiaj taka niespodzianka. Jak wysunę do końca nóżkę to gaśnie na wbitym biegu - czyli tak jak powinno być :roll:
 
   
eterum 
myśli o Capo


Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 820
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2013-06-19, 08:02   

Też tak miałem. Strasznie wkurzało. Pojawiało się najczęściej po myciu motocykla więc obstawiam na wilgoć w okolicach zegarów. Po jakimś czasie (kilka miesięcy) samo zniknęło i do sprzedaży motocykla już się nie pojawiło.
_________________
 
 
   
major 
KTM 640 SM

Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 95
Skąd: Warszawa WA
Wysłany: 2013-06-19, 09:15   

U mnie takie objawy powodował czujnik. Odepnij czujnik i sprawdź omomierzem jaką ma rezystancję podczas obracania.
_________________
Michał
 
 
   
jagiel 
Rally Raid 2003


Wiek: 39
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 1155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-19, 09:30   

jest to wina czujnika.. też przerabiałem :-)
_________________
Indywidualny Serwis Motocykli, Roty 62, Warszawa, tel: 510-749-768, www.ismserwis.pl / www.czesciaprilia.pl / www.czescikymco.pl / www.czescipiaggio.pl
 
   
radekch 
radekch

Wiek: 49
Dołączył: 31 Mar 2012
Posty: 96
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-06-19, 11:50   

po umyciu moto myjka wysokocisnieniowa tez tak mi sie pojawia po około 2 godzinach znika
_________________

 
 
   
vtec 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 364
Wysłany: 2013-06-19, 17:34   

a ja mojego nie myłem . Po prostu nocuje obecnie na dworze , więc obstawiam wilgoć...
 
   
B3stia 

Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 270
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-06-25, 09:25   

Czujnik , ja miałem ten problem i Fryzjer miał więc to częsta przypadłość.
Czujnik wskazuje obie pozycje nóżki, w twoim przypadku tylko świeci kontrolka w innym jest problem z jazdą.
 
 
   
vtec 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 364
Wysłany: 2013-06-25, 18:44   

a ten czujnik się wymienia czy idzie go jakoś naprawić? Ostatnio go odkreciłem ale wydaję się być nierozbieralny....
 
   
B3stia 

Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 270
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-06-27, 09:33   

jeśli przewody są całe to uszczelnij i zabezpiecz. Ja zalałem to silikonem i zabezpieczyłem termokurczką z klejem.
 
 
   
mody 

Dołączył: 11 Cze 2013
Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-09-12, 09:17   

mam to samo, tylko że cały czas, zastanawiam się czy nie zdarzy się tak że nagle motocykl zgaśnie po wrzuceniu biegu, bo będzie miał sygnał że stopka jest otwarta, co robić? Wymienić czujnik?

Do tego przestał działać prędkościomierz, czasem podniesie się wskazówka jakby jakieś zwarcie było i opadnie ale to inny problem, muszę rozgrzebać i poszukać problemu.
 
   
vtec 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 364
Wysłany: 2013-09-12, 09:45   

to jakieś przebicie gdzieś na kabelkach , po przedwczorajszym lataniu po błocku znowu mnie to dopadło :) ale jak wyschnie to jest ok.
 
   
kiwka67 
kiwaczek


Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 89
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2013-09-12, 17:38   

A z prędkościomierzem, to tez czujnik. Miałem to samo z zegarami. Po wymianie, wszystko OK
 
   
Karpik 
Capofan


Wiek: 39
Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 673
Skąd: Bydgoszcz/Poznań
Wysłany: 2013-09-12, 21:31   

Jeśli chodzi o boczną stópkę to u mnie zawsze po myciu ciśnieniowym kontrolka od przez 1-2 dni się zażyła, ale po ostatnim myciu nie chciała przestać. Zacząłem ruszać czujnikiem i zauważyłem że obudowa jest pęknięta. Kontrolka teraz świeci cały czas, ale silnika nie rozłącza. Można nawet ruszyć z otwartą stópką :-D
W związku z powyższym szukam nowego czujnika bocznej stópki, więc jak ktoś będzie miał sprawdzoną informację od czego pasuje to proszę o info :mrgreen:
Jak nikt mi nic nie podrzuci to zimą wymontuję i będę szukał odpowiednika :-D
Jeśli chodzi o zegary to się nie wypowiadam bo takowego problemu nigdy nie miałem :mrgreen:
_________________
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
Życie liczy się w kilometrach
>>> www.MOTOmostowcy.pl <<<
>>> www.motokm.pl <<<
 
 
   
Wojtaq 
*


Wiek: 68
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 583
Skąd: Piła
Wysłany: 2014-02-18, 20:46   

Od lipca 2013 do końca sezonu paliła się u mnie lampka bocznej stopki. Czujnik podawał poprawny sygnał do komputera i silnik nie przerywał pracy po wbiciu biegu, tylko lampka bez przerwy działała. Niedawno zdemontowałem czujnik i okazało się, że w osłonce sięgającej od wtyczki pod zbiornikiem paliwa, aż do samego korpusu czujnika zalegała woda! Dostała się tam oczywiście po myciu ciśnieniowym i, o dziwo, nie wyparowała przez całe upalne lato.

Prawdopodobnie wilgoć przeniknęła do wnętrza czujnika, gdyż rezystancja we jego wszystkich położeniach oscylowała wokół 200-300 Ohm, co wystarczało do podania napięcia na sygnalizacyjny LED. Po usunięciu wody z kabla oraz wygrzaniu na kaloryferze i osuszeniu zespołu potraktowałem zamknięty mechanizm penetrującemu działaniu WD 40 i po kilkunastu dniach pomiar rezystancji wykazał 2 MOhm w stanie rozwartym oraz 0,1 Ohm przy zwarciu dowolnej pary styków (czujnik ma trzy styki działające na przemian, jako zwierno-rozwierne). Czyli jest dobrze!

Nauczka na przyszłość jest taka, że należy stosować mniej inwazyjne metody pielęgnacji motocykla, a w przypadku zalania wodą trzeba, niestety, zdemontować czujnik razem z kablem i porządnie całość wysuszyć. Raczej nie jestem za całkowitym uszczelnieniem obu końców osłony wiązki trzech kabli czujnika, gdyż wilgoć pomimo tych zabiegów zawsze znajdzie wejście, ale z opuszczeniem będzie jeszcze większy problem. Ewentualnie tytułem modyfikacji można osłonić czymś złączkę pod zbiornikiem np. karbowanym rulonikiem elastycznego PCV. To powinno wystarczyć.
_________________
Być narodowi użytecznym - jak Staszic!
 
   
Karpik 
Capofan


Wiek: 39
Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 673
Skąd: Bydgoszcz/Poznań
Wysłany: 2014-02-18, 21:16   

Miałem ten sam problem, ale po prostu wymieniłem czujnik, a widać może niepotrzebnie.
_________________
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
Życie liczy się w kilometrach
>>> www.MOTOmostowcy.pl <<<
>>> www.motokm.pl <<<
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10