Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Duzy problem z elektryka
Autor Wiadomość
maciekka 

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 39
Skąd: W-wa Kabaty
Wysłany: 2009-08-10, 22:35   Duzy problem z elektryka

Witam

Ostatnio pazdzierz zaczal mi chorowac, padl przekaznik rozrusznika co bylo nastepstwem padnietego aku. Wymienilem przekaznik i aku na nowy ale nadal byl problem z ladowaniem. Miernik przy wlaczonych swiatlach pokazywal jakies 12.80V zabralem sie za przeglad okablowania i wyszlo ze glucho jest zarowno na brazowym konektorze przy reulatorze napiecia jak i przy tym wychodzacym z alternatora pokazuje rowne 0 na wszytskich parach kabli, bylem w tej dobrej sytuacji ze mam zapasowy alternator i wymienilem go ale prawie zadnej poprawy, teraz pomiary na aku przy wlaczonych swiatlach to jakies 13.10 w porywach do 13.30 jak dodaje gazu to swiatla przygasaja.
Ktos ma jakies pomysly co to moze byc ??

Dodatkowo po wymianie aku umarla mi cala tablica rozdzielcza i dzialaja tylko 3 ikonki na gorze oraz ta od neutrala.

Co jescze warto dodac ze to wszystko prawdopodobnie jest nastepstwe szlifa ktorego zaliczylem w czwartek - moto wygladal na caly i dopiero w sobote na trasie zaczal mi odmawiac posluszenstwa.
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-11, 14:35   

Nie znam się na elektryce, ale być może problem tkwi w mostku prostowniczym alternatora. Może któraś dioda jest kaput ??
 
   
maciekka 

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 39
Skąd: W-wa Kabaty
Wysłany: 2009-08-11, 22:11   

Problem zdiagnozowany, zle mierzylem napiecie od alternatora, trzeba bylo przelaczyc na prad zmienny ;-) . W kazdym razie winne braku ladowania sa brown connectory, ktore pewnie wymienie na cos znacznie trwalszego.
 
   
maciekka 

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 39
Skąd: W-wa Kabaty
Wysłany: 2009-08-18, 18:08   

Jendak problem nie okazal sie tak trywialny jak poczatkowo myslalem, ogolnie caly poprzedni tydzien zajelo mi przegrzebanie elektryki motocykls i dojscie o co kaman.
Winne okazaly sie tak naprawde raz brazowe wtyczki jedna pod bakiem, druga przy regulatorze - wymienilem je na nowe i juz bylo o wiele lepiej jednak ladowanie nadal bylo marne. Idac za radami z amerykanskiego forum dorobilem dodatkowy kabel + z regulatora do aku i juz jest tak jak powinno byc ladowanie w granicach 13.80 - 14.20 :-) . Jak zrobie zdjecia to wrzuce swoja super modyfikacje.

Teraz zostal mi do rozwiazania problem braku dashboardu, znalazlem juz jakies rozwiazanie i w tym tygodniu przetestuje bo jazda bez wskaznika paliwa i przebiegu troche mnie stresuje :-)
 
   
maciekka 

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 39
Skąd: W-wa Kabaty
Wysłany: 2009-08-22, 12:15   

Zdjecia moich super modyfikacji

Dodatkowy kabel + od regulatora napiecia do aku, zabezpieczony 30A bezpiecznikiem

http://picasaweb.google.c...feat=directlink
http://picasaweb.google.c...feat=directlink

Naprawa deski rozdzielczej - dolutowany kabelek ktory zmostkowal polaczenie

http://picasaweb.google.c...feat=directlink
http://picasaweb.google.c...feat=directlink


Wyniki sa takie ze ladowanie jest juz wporzadku w koncu mam odczyty na zegarach :-)
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-22, 16:10   

Ważne, że operacja zakończyła się powodzeniem, a kuń żyje :mrgreen:
 
   
Capo 
Administrator
Capo 2002, FJR 1300


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 818
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-23, 02:25   

maciekka a możesz to w paru słowach opisać to wrzucę info na główną stronę oczywiście z dopiskiem, że to modyfikacja przeprowadzona przez Ciebie co by nie było że się podpisuję pod Twoje dokonania ;-)
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10