Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
wyświetlacz
Autor Wiadomość
Capo 
Administrator
Capo 2002, FJR 1300


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 818
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-05, 11:27   wyświetlacz

Witam mam pytanie czy ktoś wie jak na wświetlaczu zmienić by zamiast temperatury silnika pokazywała się informacja odnośnie stanu paliwa w litrach (tak jak na zamieszczonym obrazku)?

liter.jpg
Plik ściągnięto 3218 raz(y) 56,15 KB

 
 
   
Gregum

Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 66
Wysłany: 2008-08-05, 16:19   

Dziwna sprawa...
Uściślając; w miejscu temperatury powietrza?? ;-)

Czyli stan / ilość paliwa w zbiorniku odwzorowany
kątowymi częściami kółka w tym wypadku jest dodatkowo
potwierdzony liczbowo? Dla mnie to już zbyt dokładnie::))

Nie mniej, nie wiem....
Tak jak nie wiem czy można u mnie zamienić
st Farenheita na st Celsjusza...
Czy to wyświetlacz od Capy czy może Falco/Futura?

(jeśli na wyswietlaczu uszkodzi się dwa elementy w st C
- to uzyskamy L ; przy temp 25 stC pokaże 25 L ) :lol:
 
   
Gość

Wysłany: 2008-08-05, 21:21   

Podobne zegary maja inne Aprilie, pewnie to z nich zdj.... nigdy nie spotkalem sie w serwisowkach z opcja, ze mozna to przelaczyc... W Capo nad ikonka dystrybutora paliwa jest napis - T'AIR - nic o stC.
 
   
Capo 
Administrator
Capo 2002, FJR 1300


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 818
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-05, 23:21   

Oczywiście Gregum masz rację w miejscu tem powietrza mój bład :)
Jeśli popatrzycie pod obpowiednim kontem to widać że jest w tym miejścu L a pod spodem gal ale jakoś nigdzie nie natrafiłem na info czy można to jakoś zmienić :) ale szukam :)
 
 
   
milek_sz 

Wiek: 38
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 8
Wysłany: 2008-08-06, 01:01   

A no, serwisowki mowia tyle o tym, ze - L/gal sa ustawiane w fabryce dla poszczegolnych krajow i nie da sie ich pozniej zmienic :evil: czy to znaczy, ze nie masz podanej temp. na zewnatrz?

Przynajmniej dowiedzialem sie, ze moge wybierac jasnosc podswietlenia :-D , czasem warto poczytac te serwisowki....
_________________
Chart>ETZ 150>ETZ 251>Jawa 350>Yamaha DT80>Honda NSR>DR750>Suzuki GSX1100F>Suzuki VX800>Aprilia Pegaso3>Triumph Tiger900>Honda TRX400>Polaris SP800>Kawasaki ZX10>Aprilia Caponord RR>Cagiva Gran C.>Ducati 750SS>Dniepr>KTM540>DR800>Suzuki RF900> Honda TA650
 
 
   
Gregum

Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 66
Wysłany: 2008-08-06, 10:27   

TAk poważnie to Capo masz rację...
Na wyświetlaczu są literki L i GAL - nieaktywne u mnie.
W serwisówce fakt - podają odnośnik do rozd 2.3.2
Programming Buttons czy jakos tak, z możliwością" to toggle between indications" :-P
ale np u mnie w manualu, który dostałem ze swym Capo
jest tylko opis;
"The digital sector is used to display the air temperature"
Mimo zawarcia info w ostatniej rubryce " to alternate the data
displayed see p.20(setting butons)" próbować raczej nie będę,
bo byc może znowu zmuszony zostanę do odłączenia dodatniej klemy
aby podnieść kompa, tym bardziej
że moja ksiązka tłumaczy zachowanie się cyfrowego wyświetlacza troszku inaczej.
Np. gdy paliwa już mało i znika ostatnia sekcja/segment kółka pojawiają się
cyferki "8.8" a nie jak w serwisówce "-.--"
a w każdorazowym przypadku właczenia zapłonu podaje, iż na wyświetlaczu
pojawia się
-całkowity przebieg
-stan paliwa(jako segmenty)
-temp powietrza
-temp silnika
-godz i minuty
A w rozdziale Setting Butons i tak nie ma podanej możliwosci przejscia... :roll:
(kółko maślane...)
 
   
matjas

Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 31
Skąd: wrocław
Wysłany: 2009-12-15, 23:32   

jak dla mnie to makaroniarze chcieli dobrze z tymi litrami /nie dziwiło was nigdy dlaczego przycisk 'MODE' działa tylko do ustawiania godziny???/ a wyszło jak zawsze. masa niedoróbek, które ludzie muszą usuwać na własną rękę. i albo 'naprawią to co w fabryce fabrycznie skopano albo Capo znajduje kolejnego właściciela, który oby miał więcej cierpliwości i.. kasy.
ech losie ;)
swoją drogą to potwierdzam to co pisze Miłek > wyswietlanie temp jest ustalone fabrycznie pod system miar danego obszaru świata. niestety ani u nas ani w stanach nie będą hulały litry czy galony.
jeśli się mylę - proszę mnie poprawić.
zasadniczo instrukcja wykrętnie pomija tę kwestię.
matjas
 
   
Marcin 
Aprilia Atlantic 500

Wiek: 53
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 358
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-12-16, 12:29   

O ile się znam na tej geografii, to wyświetlacze amerykańskie, europejsko-kontynentalne i brytyjskie są pod względem budowy identyczne (za wyjątkiem tarczy tacho chyba). Chodzi o optymalizację kosztów produkcji i dlatego na wyświetlaczach są sekcje z litrami i galonami. W ostatnim momencie wgrywa się do wyświetlaczy odrobinę inne oprogramowanie i jeśli producent nie przewidział serwisowej możliwości jego zmiany, to się tego nie zmieni. Przynajmniej nie tak prosto. Ale jakby mieć dwa takie wyświetlacze, popatrzyć gdzie siedzi jego oprogramowanie (zapewne jakiś mały kontrolerek ze zintegrowaną pamięcią), to przy odrobinie wysiłku chyba będzie można ten soft wymienić. Pewnie trzeba będzie coś wylutować, zrobić jakiś programator, odrobinę jakiegoś programiku napisać, ale nie takie rzeczy przecież ludzie robili... Skoro możliwa jest podmiana kompletnego oprogramowania w skomplikowanych sterownikach samochodowych, to nie da się zmienić paru opisów w wyświetlaczu? Skończę jako tako chałupę budować to może się wezmę za rozpoznanie tematu. Co prawda przeliczam temperaturę z Fahrenheitów na Celsjusze w pamięci, ale jestem wygodnicki i denerwuje mnie to że ciągle muszę to robić... :mrgreen:
_________________
Pesymista, to dawny optymista, który po prostu zaczął myśleć realnie...
 
 
   
matjas

Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 31
Skąd: wrocław
Wysłany: 2009-12-16, 13:07   

spoko Marcin - mnie rozchodzi się o to zeby skłonić za pomocą nieaktywnego w tej chwili przycisku 'MODE' wyświetlacz do przejścia w tryb wyświetlania LITRÓW w baku a nie temperatury powietrza. zasadniczo o tym chciałem bardziej.
oczywiście - zgadzam się z Tobą ze wszystkie bebechy są takie same czy to USA czy EU. na pewno zas taki sam jest LCD.

zdrowaś
matjas
 
   
Marcin 
Aprilia Atlantic 500

Wiek: 53
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 358
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-12-16, 13:30   

Aaaa.... To nie zakumałem... Ale jak patrzę na mój wyświetlacz i proporcje między tym co pokazuje a ilością paliwa w baku, to dochodzę do wniosku, że nadaje się on tylko do wskazywania trzech stanów: 'pusty', 'pełny' i 'gdzieś tam pomiędzy'. Myślę że wskazanie w litrach będzie równie dokładne... :mrgreen:
_________________
Pesymista, to dawny optymista, który po prostu zaczął myśleć realnie...
 
 
   
Ryba 

Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 17
Wysłany: 2010-06-09, 13:15   Mile na kilometry

A nie orientujecie się, czy w Caponordach można przestawiać mile na kilometry. Wyczytałem, że po przytrzymaniu klawiszy wyświetlacza powinno się zmienić. Czy po wyłązceniu zapłonu wyświetlacz wraca do mil?
 
   
Marcin 
Aprilia Atlantic 500

Wiek: 53
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 358
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-06-10, 00:00   

Mission imposible z tego co wiem... Ale jak znajdziesz sposób, to daj cynk, bo też bym chętnie zmienił. Mimo że mnożenie przez 1.6 mam w małym palcu... :mrgreen:
_________________
Pesymista, to dawny optymista, który po prostu zaczął myśleć realnie...
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13