Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Oslona zbiornika 2003 i 2004 to samo??
Autor Wiadomość
jarekhornet

Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 38
Wysłany: 2009-12-14, 11:53   Oslona zbiornika 2003 i 2004 to samo??

Witam
Szukam informacji czy oslony zbiornika sa te same po liftingu(2004-) i przed(-2003) czyli w momencie zmiany kierunkow czy cos zrobili i z tymi plastikami.
Pozdrawiam Jarek
Wesolych Swiat, Szczesliwego Nowego Roku, a w nim wielu wielu slonecznych dni i tyle samo wyjazdow co i powrotow:)
 
   
jarekhornet

Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 38
  Wysłany: 2010-01-12, 23:17   

Witam
Ponawiam pytanko czy moze jednak ktos wie czy oslona baku pasuje z modelu do 2003
do modelu od 2004 (po liftingu zmienione migacze i Bog wie co jeszcze)bo niestety w serwisach nie maja pojecia, wiosna sie zbliza, a pomalowac ewentualnie trzeba jeszcze:) Moze gdzies ktos widzial taki temat na anglojezycznach forach??
Za nowy plastik zadaja 400€ co stanowi ponad 10procent wartosci sprzeta:( a do 2003 jest pare do kupienia:)
Pozdrawiam Jarek

P.s
Jakby ktos cos z Loisa Louis.de potrzebowal to w lutym bede na Slasku jestem w stanie przywiezc w razie potrzeby w cenie dokladnie takiej jak w sklepie:)
 
   
Marcin 
Aprilia Atlantic 500

Wiek: 53
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 358
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-01-12, 23:52   

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że te elementy są identyczne. Popatrz na foty przed i po lifcie, powinno być wszystko widać. Zdrówka...
_________________
Pesymista, to dawny optymista, który po prostu zaczął myśleć realnie...
 
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-13, 15:22   

Na 90%, to jest to samo. Wszystkie otwory montażowe są takie same.
Jedyna różnica może tkwić w rozstawie dwóch otworów znajdujących się na górze osłony(o ile w nowszym modelu takie w ogóle są).
W pierwszych rocznikach były tam montowane, takie charakterystyczne "skrzydełka".
Natomiast w nowszych modelach, skrzydełek nie ma, bo w tym miejscu masz montowane boczne panele czaszy. I to jest to 10%, których nie jestem pewien :mrgreen:
 
   
maciejwu71

Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 238
Wysłany: 2010-01-13, 17:36   

Mam oslone zbiornika do 2004 ale po wywrotce.Jest dobrze sklejona i wystarczy troszke szpachlu i lakieru a sladu nie bedzie.Jest ona od mojej RR-ki a mi udalo sie kupic w Polsce w moichbarwach wiec nie musialem malowac.Moge ja pogonic po dobrej cenie.....najwyzej 40 euro a nie 400. Oczywiscie jesli ktos reflektuje
 
   
Capo 
Administrator
Capo 2002, FJR 1300


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 818
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-13, 17:42   

Proponuję porównać numery interesujących Cię części na stronie https://www.apriliayorksh...e/partindex.jsp
Jak klikniesz "buy for" to pojawi Ci się numer części. Sprawdź jakie jest oznaczenie dla rocznika 2001-2003 a jaki dla 2004-2006 i będziesz miał odpowiedź :-)
 
 
   
jarekhornet

Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 38
Wysłany: 2010-01-13, 22:45   

Dzieki za odpowiedzi:)
Niestety z numerem nie jest tak prosto, bo zmienili kolory i juz inny nume,r a niestety nie maja niemalowanych:(
Mojej Aprilce az tak bardzo sie nie dostalo oslona jest cala, tylko krawedz jest zeszlifowana:( ale jak mam malowac to padla decyzja ze kupie element w idealnym stanie, niestety sa do kupienia tylko od starego modelu:( jak nic nie znajde to moja pomaluje, chociaz szkoda bo naprawde niewiele ucierpiala i moglo by byc ladnie:)
Moze sie ktos trafi kto przerabial ten przypadek.
Pozdrawiam Jarek
 
   
Capo 
Administrator
Capo 2002, FJR 1300


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 818
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-14, 08:08   

Patrząc na wykazie części na rysunek owiewek nie widzę żadnej róznicy. Możę napisz do serwisu w UK oni myśl, że będą w stanie rozwiać Twoje wątpliwości.
Może poczekasz do otwarcia sezonu i porównasz :-)
 
 
   
jarekhornet

Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 38
Wysłany: 2010-01-14, 19:52   

Dzieki Capo, wczoraj porownywalem na pol zywo tzn moja porownywalem do zdjec z 2003 i nie widzialem zadnej roznicy. Dopytywalem po niemcach, ale tu jak wiadomo krolestwo BMW:)
w Monachium jak pytalem po serwisach to mi powiedzieli ze razem sprzedali moze z 10szt w Monachium przez cala produkcje:) wiec obycie z tym modelem maja niewielkie:(Dzwonilem tez do innych ale tez nikt mi nie umial odpowiedziec. Niestety moj angielski jest slaby wiec tamte strony sa poza zasiegiem dla mnie. Chyba zaryzykuje i kupie na Ebay do starego modelu, bo jeszcze trzeba pomalowac a wiosna nadejdzie w koncu:)
Pozdrawiam Jarek

Jakby ktos mial GMOLE i MOCOWANIA DO BOCZNYCH KUFROW to prosze o info
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-14, 20:48   

http://caponordforum.cba.pl/viewtopic.php?t=174
Miesiąc temu jak dzwoniłem do Mrówki, to miał stelaże boczne pod oryginalne boczne kufry.
Wołał 400 zł.
 
   
jarekhornet

Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 38
Wysłany: 2010-01-14, 21:07   

Hej Wicherku:)
Masz moze pojecie czy do orginalow da sie aluminiowe kufry dopasowac?? bo takowe bym najchetniej zalozyl:)masz moze jakies gg ?? lub skype?? i chwile czasu teraz??
 
   
eterum 
myśli o Capo


Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 820
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2010-01-14, 23:26   

Orginalnych kufrów aluminiowych nie założysz do stelaży o których pisze Wicher.

Moim zdaniem masz trzy opcje:

1) kupić orginały albo dedykowane (np. touratech)
2) kupić same kufry (np. sw-motech) i zlecić komuś dorobienie samych stelaży
3) poszukać kogoś kto zrobi ci od początku do końca stelaże wraz z kuframi.

Wybrałbym opcję trzecią bo niejaki Hiszpan (z forum africka twin) robi bardzo ładne i ponoć solidne kufry.
Zresztą był już ten temat poruszany niedawno na forum.

Gdybyś się zdecydował dorabiać stelaże to daj znać odnośnie ceny. Może też się skuszę.
_________________
 
 
   
jarekhornet

Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 38
Wysłany: 2010-01-16, 01:05   

Witam
Dzieki za info o stelazach:)
Niestety musze miec orginalne stelaze:( a przynajmniej byloby wskazane takie miec.
A jak myslicie moze te z Givi dalyby sie zaadoptowac??
http://sklep.scigacz.pl/s...05-p-13418.html
Na zdjeciach wygladaja na plaskie wiec jest jakas nadzieja zawsze:) ma ktos moze takie ma, albo ogladal i czy jest mozliwosc ich zaadoptowania do aluminiowych kufrow??
Same kufry calkiem mozliwe ze sie od Hiszpana skusze ale najpierw musze miec stelaze:)
Pozdrawiam Jarek
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-16, 14:03   

Ale jaki widzisz sens w tym, żeby zakładać oryginalne stelaże, które są dedykowane do oryginalnych kufrów?
Skoro chcesz alu kufry, to stelaż musi mieć taką konstrukcję jak choćby ten podany w linku. Oryginalne stelaże zrobione są tak, że górna szyna i dolna(biegnie pod wydechem) nie są w jednej linii. Sam stelaż jest przesunięty do środka, więc trochę mi się to kupy nie trzyma ;)
No chyba, że chcesz oryginalne stelaże jakoś rzeźbić, to wtedy inksza inkszość ;)
 
   
jarekhornet

Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 38
Wysłany: 2010-01-16, 18:01   

Witam
Sorki Wicherku:) zle sie wyrazilem, a raczej nie scisle. Piszac orginalne mialem na mysli give hepco becker itp. Takie ktore maja atest do Aprilki:)
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10