Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam - Zielona Góra! Może ktoś z okolic?
Autor Wiadomość
komuch 
Jaca

Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 4
Skąd: Zielona Góra
  Wysłany: 2018-07-02, 11:19   Witam - Zielona Góra! Może ktoś z okolic?

Cześć! Jestem Jacek - piszę może znajdę tutaj Ziomka z okolic mojego zamieszkania, a może pomoc tutaj na forum w zupełności mi będzie wystarczała...

Co tu dużo pisać - rozważam zakup CAPO :) ponieważ gdyż:

Obecnie posiadam Pegaso ('96/'97) (okazja, drugi właściciel/ pierwszy w Polsce / komplet dokumentów / 25tys przebiegu potwierdzonego) z założoną "uliczną kostką", która spełnia w zupełności moje potrzeby szosowo/offroadowe (mieszkam na przedmieściach- nawet na placu budowy można powiedzieć, więc takie rzeczy jak szutry czy kostka brukowa to moja codzienność, a i las potrafi się zdarzyć). 80-90% moich przelotów to bujanie się wokół komina (praca/przejazd do centrum etc) - tutaj moje moto nie ma sobie równych - miękkie zawieszenie, pozycja za kierownicą, dynamika silnika (do 100km/h nie ma sobie równych po mieście jak i poza ulicami). Zaliczyłem nawet jadną kolizję i przeżyłem ("mordercze tico prowadzone przez Grażynę").Teraz WADY - niestety nie do przeskoczenia - spalanie 10-11 miasto, 7,5 trasa... i do tego bak 14L... i te pozostałe 20-10% - daje mieszankę wybuchową. Trasa (ostatnio zrobiłem w tą sobotę ZG - Morze - ZG - 700km), i jednak zatrzymywanie się co te 150 km, jest męczące - a nie wspomnę dodatkowo, w pewnym momencie na S3 zabrakło CPN'u po drodze i 5 km przed Świebodzinem stanąłem na S3 (na szczęście była rezerwa z kraniku! :). No i dodatkowo... WIBRACJE - pierwsze 100 km jak zrobiłem w życiu to byłem tak wytrzęsiony, ze nie wiedziałem co się dzieje z moimi rękoma. Prędkości - 100-120 dosyć komfortowo i luźna pozycja, 120-140 - mniej komfortowo ale da się trzymać stałe (zainwestowałem w ochronniki uszu Alpine - więc szumy wiatru i hałasy przestały robić na mnie wrażenie - myślałem wcześniej o szybie, ale zdania są podzielone) i trochę pozycja spięta, 150-160 - do wyprzedzania maksymalnie-ale zaczyna kierownica już bujać na prawo-lewo, więc nie warto się siłować. Dodatkowo... z plecaczkiem - komfort znacznie spada, spalanie rośnie mega, no i prędkość przelotowa też się zmniejsza.

Mając to wszystko na względzie chciałbym poprawić sobie komfort życia i myślę o CAPO.
Pierwszy raz słyszałem o nim gdy oglądałem pierwszy motor do zakupu (udało mi się upolować Afryke za nieduże pieniądze, ale żona nie pozwoliła na zakup na "pierwsze moto"), to facet właśnie mówił, że sprzedaje - bo kupuje Caponorda, że komfort lepszy nowsze etc... od tamtej strony zacząłem się nim interesować. Swojego czasu bardzo mi się podobały GS1200 - ale za ten sam rocznik Capo daje się 3xmniej (nie zależy mi na szachownicy, dlatego też kupiłem Pegaso, a nie F650 - i jestem mega zadowolony - poza spalaniem). No i z perspektywy czasu zacząłem sobie cenić zgrabność Pegaso - więc raczej coś w stylu GS1200 raczej już odpadło ze względu na gabaryty.

Co do CAPO - nigdy nie widziałem go na żywo. Śledzę oferty wokół miejsca zamieszkania, ale nic nie ma - najbliższa oferta w Bolesławcu... a stwierdziłem, że zanim podejmę decyzję o zakupie - chciałbym jednak się przejechać (pierwsze moto kupowałem bez tego :P, ale w międzyczasie objeździłem kilka różnych motocykli).

Nie pytam czy warto - bo wszystko co mogłem poczytać czy pooglądać mówi, że tak. Tylko co teraz? jakieś wskazówki do zakupu? może ktoś znajomy z Zielonej Góry/ okolic? Czy warto polować koniecznie na RR (jest ładne :) ?? Zakup z PL? czy kombinować zagranice (technicznie jestem słaby, mam swojego gościa od serwisu)? Jak z przebiegami? czy jest się czego bać? Z pieniędzmi raczej chciałbym wydać mniej niż więcej - ale to jaka kwotę muszę uszykować, aby później nie inwestować? Jak w rzeczywistości wygląda spalanie?

Sezon dla mnie trwa cały rok - to też ważne :)

W tym roku planuję jeszcze góry (jakoś niedaleko 150-200km w jedną), oraz jeszcze raz Morze - całą nabrzeżną do Helu (700km w jedna), a przyszły rok... Chorwację (1200km)? Mając to na względzie raczej nastawiłem się już na zmianę, i nie chcę inwestować już w swojego pegaza, chociaż... może uda mi się zrobić tak, żeby nie musieć go sprzedawać .





Liczę na POMOC- pozdr/szerokości! :)
 
   
KKK 
Krzysiek

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 44
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 787
Skąd: Ustroń
Wysłany: 2018-07-02, 11:36   

Forumowe sprzęty są porobione i uwolnione od chorób typu regler,cewki,przekaźniki rozrusznika itp.
Będę wystawiał swoje pi urlopie w połowie lipca.Jak nic nie znajdziesz to dzwon, pisz mój jest doinwestowany nowy napęd 3000 km,opony roczne 12 tys km hample przód nowy kpl z tarczami 15 tys km spr zawory ,nowe gumy kolektorów ssących , zrobione lagi przednie plus progresy,podniesiona kiera,otapicerowanw siedzenia na nowo,przekaźnik rozrusznika nowy,regler og goldasa plus bupasy, zrobiona nowa instalacja od prądnicy ,rozrusznik zrobiony , trzy kufry ,wyższa szyba, pozdrawiam
_________________
B2,V8,R5
 
   
komuch 
Jaca

Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 4
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-07-02, 12:20   

Właśnie też tak myślałem o tych problemach "fabrycznych" i że właśnie tutaj będzie najbezpieczniej - bo jak nawet ktoś nie ma zrobionego - to po prostu powie, że nie robił - i nie będzie trzeba się domyślać :)
 
   
ralph178 


Wiek: 38
Dołączył: 23 Mar 2018
Posty: 185
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2018-07-02, 12:22   Re: Witam - Zielona Góra! Może ktoś z okolic?

komuch napisał/a:

Ale się rozpisałeś :-)

W sumie to przy kupnie powinieneś patrzeć na to samo co przy każdym innym moto:
1. Czy jedzie prosto
2. Jak pracuje silnik
3. Wszelkie luzy
4. Czy sprawna elektryka - warto pomierzyć napięcie ładowania
5. Czy koła proste
6. Stan napędu, hamulców itp
7. Czy ma jakieś akcesoryjne dodatki typu wydechy, gmole, grzane manetki, kufry, szyba i inne (wszystko to oczywiście wpływa na koszt, ale pewnie prędzej czy później i tak będziesz dokładał skoro planujesz dłuższe wyjazdy)

Przebiegiem nie ma się co zbytnio sugerować bo te silniki potrafią nawinąć sporo kilometrów (niektórzy mówią, że nawet do 300 kkm) bez większych uszczerbków :-)

Ja długo zastanawiałem się nad kupnem CAPO bo szkoda było mi sprzedawać mojego FALCO, ale w końcu się zdecydowałem i nie żałuję.

Na trasie super wygodny i przy spokojnej jeździe ze spalaniem można bez problemu zejść poniżej 6l (jeżdżę raczej bez pasażera).

Powodzenia w zakupie.
 
   
janciovodnik 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 27 Lut 2014
Posty: 3152
Wysłany: 2018-07-02, 14:04   

Czołem, witamy:)
Jak niedaleko jest Tobie do Gniezna to mam na zbyciu Uszatka z zawiechą tylna od RR :)
 
   
komuch 
Jaca

Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 4
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-07-02, 15:32   

Daleko / niedaleko - chcąc coś kupić / zobaczyć /zrozumieć /dotknąć/ posłuchać doświadczonych osób - trzeba ruszyć dupę z domu :)
 
   
ralph178 


Wiek: 38
Dołączył: 23 Mar 2018
Posty: 185
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2018-07-02, 16:23   

I jeszcze jedna ważna kwestia.
Jak kupisz "tanio" to jest duża szansa, że sporo dołożysz żeby sprzęt doprowadzić do dobrego stanu.
Jak kupisz drożej to prawdopodobnie nie dołożysz za wiele i wyjdzie na to samo.
Oczywiście jak umiesz sobie sam porobić przy motorku to można kupić trochę taniej i porobić i przy okazji poznać co gdzie jest.
Najważniejszy i tak jest stan, który bardzo często nie idzie w parze ze stanem licznika w motocyklach starszych niż 10 lat :-)
 
   
KKK 
Krzysiek

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 44
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 787
Skąd: Ustroń
Wysłany: 2018-07-02, 16:27   

ralph178 napisał/a:
I jeszcze jedna ważna kwestia.
Jak kupisz "tanio" to jest duża szansa, że sporo dołożysz żeby sprzęt doprowadzić do dobrego stanu.
Jak kupisz drożej to prawdopodobnie nie dołożysz za wiele i wyjdzie na to samo.
Oczywiście jak umiesz sobie sam porobić przy motorku to można kupić trochę taniej i porobić i przy okazji poznać co gdzie jest.
Najważniejszy i tak jest stan, który bardzo często nie idzie w parze ze stanem licznika w motocyklach starszych niż 10 lat :-)


Amen!
_________________
B2,V8,R5
 
   
borkowski.pawel 


Wiek: 53
Dołączył: 13 Wrz 2016
Posty: 147
Skąd: Radom - Kowala
Wysłany: 2018-07-02, 17:30   

Cześć komuch...
_________________
WSK125-dawno dawno temu
MZ ETZ250 dawno temu
Aprilia ETV Caponord'2001 już nie
Aprilia ETV Caponord'2006 teraz
 
   
Lewan69 


Wiek: 54
Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 81
Skąd: Małomice
Wysłany: 2018-07-02, 18:18   

Witam ziomka. Mieszkam 50km na południe od Zielonej Gory. Zapraszam, wszystko "wyłożę". Pozdrawiam
_________________
Caponord 2001
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2018-07-02, 22:38   

Śląsk Wita... powiedziano Tu już dużo mądrych rad więc uważam że każda następna będzie zbyteczna...
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
kristof_if 

Wiek: 46
Dołączył: 08 Gru 2016
Posty: 216
Skąd: Lubomia
Wysłany: 2018-07-03, 06:03   

Witaj ;)
_________________
LIVE TO RIDE
 
   
rzeżucha 

Wiek: 38
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 371
Skąd: Giżycko/Kraków
Wysłany: 2018-07-03, 10:59   

Cześć i czołem :)

Naturalna kolej rzeczy, że po Pegaso przychodzi czas na Capo ;-)
 
   
gigas 
Tomek


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 46
Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 457
Skąd: dolnoslas-opols
Wysłany: 2018-07-05, 08:37   

Witaj :)
_________________
Yamaha XT1200Z Super Tenere :))
BYŁA: Aprilia Caponord ETV 1000 2001r.
wcześniej : SUZUKI BANDIT 2000r.
i jeszcze pare innych...
szajba na punkcie cafe racer-ów
 
   
zahar 
ZAHAR 2003 RR Tomek

Wiek: 51
Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 240
Skąd: Dęblin
Wysłany: 2018-07-30, 21:22   

Witaj w naszym gronie :->
_________________
Kultura wypowiedzi świadczy o człowieku
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10