Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Caponord 1200, kręci ale nie odpala
Autor Wiadomość
grzechotnik 
Stary korwobód


Ile cylindrów ma Caponord: 1
Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 20
Skąd: Rzeszów
  Wysłany: 2019-01-10, 13:59   Caponord 1200, kręci ale nie odpala

Witam!
Mam problem z motocyklem, nie odpala. Wcześniej odpalał nawet na baaardzo słabym aku, nie było problemu. Co było robione? Zdemontowałem i pomalowałem dekiel alternatora, chyba cos spieprzyłem w alternatorze?
Zalałem świeżym paliwem dla pewności. Dobrze kręci rozrusznikiem ale nie zapali.
Zauważyłem że przekaźnik rozrusznika klika dwa razy - raz po naciśnięciu przycisku startera, a drugi raz w trakcie kręcenia - po drugim pstryknięciu na liczniku przeskakuje z tego powodu cyfra kontroli trakcji np. z 3 na 2 lub z 2 na 1... itd Dziwne to jest.

Ostatnio po dłuuuugim kręceniu zapalił, rozgrzałem do maksimum, gaszę silnik, próbuję zapalić i dupa... od nowa to samo.
Jest ktoś na forum kto pomoże ??? Dzięki!!!
_________________
Lepszy Caponord w telewizorze niż Multistrada u sąsiada.
Ostatnio zmieniony przez grzechotnik 2020-01-15, 19:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
   
mr_soze 
Tiger 1200


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 41
Dołączył: 03 Maj 2014
Posty: 296
Wysłany: 2019-01-10, 14:21   

Wyskakują Ci jakieś błędy na desce?..tzn czerwony trójkącik się zapala?...Exup masz na pewno sprawny? Masz czujnik przechyłu?
 
   
grzechotnik 
Stary korwobód


Ile cylindrów ma Caponord: 1
Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 20
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-01-10, 14:40   

mr_soze napisał/a:
Wyskakują Ci jakieś błędy na desce?..tzn czerwony trójkącik się zapala?...Exup masz na pewno sprawny? Masz czujnik przechyłu?


Nic się nie zapala na desce, po wyczyszczeniu Exup zgasł EFI z rójkatem, dociągnąłem trochę linke jedną (1.5mm luzu jak wskazuje książka serwisowa).
Exup raczej wydaje sie sprawny - nie jest zacięty w kolektorze, serwo robi test po przekreceniu kluczyka i uchyla lekko do rozruchu.
Raczej czujnika przechyłu nie posiada, lub nie wiem nic o nim... jakies pomysły ???
_________________
Lepszy Caponord w telewizorze niż Multistrada u sąsiada.
 
   
RESPIRATOR 
Jacek


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 51
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 1573
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2019-01-10, 15:54   

Już stare Capo miało czujnik przechyłu to nowe chyba tym bardziej. No chyba że to opcja wyposażenia.
_________________
chodzi o to żeby wpadać w błoto / morda w błocie .... świat w kolorach
 
 
   
Wilk stepowy 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-01-10, 16:55   

Ja bym zaczął od podstaw, wykręcił świece, sprawdził czy jest iskra i czy paliwo dochodzi. Drogą eliminacji, w końcu coś się znajdzie.
_________________
Caponord 2003
 
   
jagiel 
Rally Raid 2003


Wiek: 39
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 1155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-10, 22:43   

nie wiem może ja już mam zrytą psychikę i nie myślę trzeźwo ale jeszcze raz, co jest problemem ?
_________________
Indywidualny Serwis Motocykli, Roty 62, Warszawa, tel: 510-749-768, www.ismserwis.pl / www.czesciaprilia.pl / www.czescikymco.pl / www.czescipiaggio.pl
 
   
mr_soze 
Tiger 1200


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 41
Dołączył: 03 Maj 2014
Posty: 296
Wysłany: 2019-01-11, 07:52   

Problemem jest to że nie pali.
 
   
jagiel 
Rally Raid 2003


Wiek: 39
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 1155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-11, 10:56   

Po pierwsze potrzebujesz podpiąć go pod komputer i sprawdzić czy nie masz błędu, to raz, dwa komputer umożliwi weryfikację poszczególnych podzespołów, po trzecie będzie możliwość wykonania testów tych podzespołów. Niestety Capo 1200 to już nie 1000 i ciężko "na piechotę" szukać usterki. Na szybko możesz sprawdzić kill switch czy łączy, potrafiły się blokować.

Przy okazji warto wykonać kalibrację tps/a, demand sensora i ustawić exup zgodnie z wytycznymi producenta oraz go skalibrować lub wypier... i wstawić exup eliminatora.

W skrócie, warto odwiedzić serwis i nie piszę tak dlatego,że sam takowy prowadzę ale taka po prostu jest rzeczywistość. Mordować się i szukać po omacku chyba bez sensu, oczywiście możliwe że się uda w końcu zima jeszcze trwa :)
_________________
Indywidualny Serwis Motocykli, Roty 62, Warszawa, tel: 510-749-768, www.ismserwis.pl / www.czesciaprilia.pl / www.czescikymco.pl / www.czescipiaggio.pl
 
   
grzechotnik 
Stary korwobód


Ile cylindrów ma Caponord: 1
Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 20
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-01-11, 20:03   

jagiel napisał/a:
Po pierwsze potrzebujesz podpiąć go pod komputer i sprawdzić...

W skrócie, warto odwiedzić serwis i nie piszę tak dlatego,że sam takowy prowadzę ale taka po prostu jest rzeczywistość.


Witam Cię Jagiel !!
Wiem że najlepsza opcją jest komp, ale go nie mam, mógłbym zakupić złącze i soft gdzieś tam ?? np. u Ciebie ?? :))
Serwis to raczej Tarnów, najbliżej, szybciej, ponoć u nich nie ma problemu i zrobią wszystko ;-)

Kill switch sprawdzony, Exup - ustawiony, ale... jeśli to może mieć wpływ na odpalanie, to sorry mógłbym tu namieszać zbytnio?
Nie chcę usuwać Exup chcę mieć dół mocny.
Problem w tym że za tydzień wyjeżdżam i nie dam rady dostarczyć do serwisu, dopiero w kwietniu, więc dupa z tego moto już jest wielka !
_________________
Lepszy Caponord w telewizorze niż Multistrada u sąsiada.
 
   
jagiel 
Rally Raid 2003


Wiek: 39
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 1155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-11, 21:54   

Cześć,

Capcia 1200 można diagnozować guziidiag, bezpłatny program ale musisz dorobić kabel itd... itd... można wszystko tylko jak nie wiesz na co patrzeć to i tak nic nie wymyślisz :)

Exup to tylko emisja dźwięku narzucona przez normy Unii Europejskiej, nie wpływa to tak jak w japońskich motocyklach na dół.... jedyne co zmienia to głośność wydechu aby mógł być homologowany. Druga jego funkcja to usterkowość więc polecam go wywalić.

Generalnie jak chcesz możemy się dogadać odnośnie serwisu, oczywiście jeśli będzie taka konieczność. Mam własny transport, jak chcesz dzwoń, pogadamy.
_________________
Indywidualny Serwis Motocykli, Roty 62, Warszawa, tel: 510-749-768, www.ismserwis.pl / www.czesciaprilia.pl / www.czescikymco.pl / www.czescipiaggio.pl
 
   
grzechotnik 
Stary korwobód


Ile cylindrów ma Caponord: 1
Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 20
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-01-12, 22:42   

jagiel napisał/a:

Capcia 1200 można diagnozować guziidiag,

Exup to tylko emisja dźwięku narzucona przez normy Unii Europejskiej,
Generalnie jak chcesz możemy się dogadać odnośnie serwisu,


Dorobię kabel! Potrzebuję więcej informacji, i gdzie można guziidiag ściągnąć?

Ktoś kiedyś opisał cisnienie dodatnie i ujemne zaworu exup i jego wpływ na napełnianie cylindrów przy niskich obrotach, stąd moment większy, ale nie pamiętam gdzie to czytałem, jakaś anglojęzyczna strona o Exup, między innymi wspomnieli o dźwięku i jego normach.

Pewnie będę ogarniał serwis, narazie działam metoda dedukcji, nie podoba mi się końcówka 90 st. która wychodzi ze zbiornika (pompy) do przewodu paliwa, jest zjeb...na i sie nie blokuje, musiałem ją docisnąć na maksa i tak zostawić. To jest jakis słaby punkt gdzie centralnie w razie uszkodzenia, paliwo wykapałoby na kolanko wydechowe tylnego cylindra...
_________________
Lepszy Caponord w telewizorze niż Multistrada u sąsiada.
 
   
jagiel 
Rally Raid 2003


Wiek: 39
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 1155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-12, 23:40   

Exup w twoim motocykl pełni funkcję jaką opisałem powyżej, nie ma co tutaj się doktoryzować, a wiem co piszę :)

Guzzidiag wklepiesz w wujka google i znajdziesz info.

Zatem powodzenia !
_________________
Indywidualny Serwis Motocykli, Roty 62, Warszawa, tel: 510-749-768, www.ismserwis.pl / www.czesciaprilia.pl / www.czescikymco.pl / www.czescipiaggio.pl
 
   
grzechotnik 
Stary korwobód


Ile cylindrów ma Caponord: 1
Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 20
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-01-13, 19:46   

Aha, przyjedź do mnie i zapłać..?? To znam. Po co się fatygować i wypisywać pierdolety ... Motocykliści już nie pomagają sobie jak kiedyś??? Rządzi pieniądz a biznesy się kręcą. Po uj to forum, człowiek raczej musi sobie sam radzić! Więc zero w temacie!
_________________
Lepszy Caponord w telewizorze niż Multistrada u sąsiada.
Ostatnio zmieniony przez grzechotnik 2020-01-15, 19:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
   
jagiel 
Rally Raid 2003


Wiek: 39
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 1155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-13, 20:56   

Spoko, skoro tak to odbierasz to czekaj dalej na pomoc - motocyklistów -

uszanowanie
_________________
Indywidualny Serwis Motocykli, Roty 62, Warszawa, tel: 510-749-768, www.ismserwis.pl / www.czesciaprilia.pl / www.czescikymco.pl / www.czescipiaggio.pl
 
   
GrzeTom 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 44
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1089
Skąd: Wawa
Wysłany: 2019-01-13, 21:08   

grzechotnik napisał/a:


Aha, czyli nic konkretnego i pożytecznego z tego forum?? czyli po co ono jest ?? przyjedź do mnie i zapłać, to znam i nie musiałbym się fatygować i wypisywać pierdolety ... a motocykliści juz nie pomagają sobie jak kiedyś. Skoro rządzi pieniądz i biznesy sie nakręcają, to po uj to forum, gdzie muszę sobie sam radzić! Skoro tak to koniec tematu panie jagielu!


Gościu..ale o co ci chodzi..?
Dostałeś info zę szukasz nie w tym miejsu..
Dostałś info, żeby se ścignać apke i zrobić złączkę i wtedy podać info co wychodzi z kompa, bo w takim moto naszprycowanym elektroniką, to czego sie spodziewałęś -- gaźnika zatkanego?

Co więcej można zrobić zdalnie??
"Zdalnie, przez przekaz myśli" motocykl Ci sie naprawi?

Z takim podejściem kolego daleko nie zajedziesz, nie na tym forum, nie w życiu, ale o tym przekonasz sie sam...
Pozdr i może przemyślisz swe oczekiwania.
_________________
--
Jest: TT900RP
Był: Caponord RR

"Kierunek jest znacznie ważniejszy od prędkości. Wielu ludzi zapier..ala donikąd"
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13