Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Capo
2010-05-16, 20:04
Dostępność części nowych i używanych
Autor Wiadomość
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-16, 19:47   Dostępność części nowych i używanych

Witam !

Temat może nieco dziwny, ale z racji tego że poruszamy się włoskimi motocyklami, pewnie dotyka on każdego z nas :mrgreen:

Wątek trochę śledczy, ale chciałbym poznać Wasze opinie dotyczące dostępu do części nowych i używanych.

Czy w/g was dostępność do części eksploatacyjnych i ich asortyment jest wystarczający, czy być może czujecie pewien niedosyt, kiedy stajecie przed wyborem.... nie wiem, klocków hamulcowych, filtrów powietrza, oleju??
Może drażni Was to, że musicie się naszukać, kiedy chcecie kupić nową klamkę sprzęgła, czy hamulca, albo uszkodziliście przedni kierunek i ciężko go zdobyć, albo pół dnia spędzacie nad poszukiwaniem uszczelniaczy przednich lag??

Jakie jest Wasze zdanie jezeli chodzi o wybór części używanych ??
Czy uważacie, ze ten segment, też jest traktowany trochę po macoszemu??

Chcielibyście mieś łatwy i szybki dostęp do części używanych zarówno mechanicznych jak i karoseryjnych ??

A może brakuje Wam przyjaznego serwisu, specjalizującego się we włoskich motocyklach??

Te pytania dotyczą nie tylko Caponorda, ale również innych modeli Aprilii i innych motocykli włoskich.

Chętnie poznam Wasze zdanie na ten temat, bo to chyba jedno z lepszych miejsc na zadanie takich pytań :mrgreen:
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2010-05-16, 19:58   

Faktycznie z częściami do aprilii jest cienko,ja filtry i takie duperele jak cena jest rozsądna to zamawiam w serwisie.
Fajnie by było jakby jakiś sklepik handlował tylko częściami do aprilii i miał ich trochę na miejscu.Z ważniejszych rzeczy to trzeba się faktycznie naszukać pól dnia żeby coś znaleźć.
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-16, 20:05   

Dzięki za opinię :)
A co z częściami używanymi ?
Uważasz, że też za mały asortyment?

EDIT: Walnąłem temat w złym dziale :) proszę o przeniesienie do działu OGÓLNE :)
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2010-05-16, 20:43   

Używanych części też jest za mało np.dla mojej wersji na wtrysku,do gaźnikowców jest dużo więcej,ogólnie do tego modelu jest mniej była to limitowana edycja,ale mam nadzieję że nie będę musiał naprawić rzeczy grubszych,tylko normalne eksploatacyjne.
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-16, 21:34   

Czyli zapotrzebowanie na części używane z pewnością jest i to nie tylko do Caponorda i Pegaso, także do innych modeli Aprilii i innych włoskich marek :-)
Chyba potrzebny jest ktoś, kto ruszy ten temat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
   
eterum 
myśli o Capo


Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 820
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2010-05-16, 21:41   

Wicher napisał/a:
Chyba potrzebny jest ktoś, kto ruszy ten temat


Wicher czyżbyś szykował się do zmiany profesji? Jeśli tak, to pierwszego klienta już masz ;)

Części moim zdaniem jest sporo. Zwłaszcza na ebay czy http://www.bike-teile.de
Problemem mogą być ceny bo rozstrzał jest dość znaczny.
_________________
 
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2010-05-17, 09:28   

Już nie chodzi o te ceny tylko żeby był taki sklepik i miał jakieś części do aprili,przychodzę i kupuję przynajmniej te podstawowe,dużo części jest takich samych we wszystkich apriliach.
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-17, 20:35   

eterum napisał/a:
Wicher napisał/a:
Chyba potrzebny jest ktoś, kto ruszy ten temat


Wicher czyżbyś szykował się do zmiany profesji?

Powiem tak :mrgreen:
Myślę o tym już od dawna, tylko zastanawiam się od której strony to ugryźć :mrgreen:
Mam już wizję ogólną, jak to ma wyglądać. Chcemy ruszyć ten temat razem z moją przyszłą żoną.
Lokal mam już upatrzony. W/g mnie idealny do takiej działalności. Kilka kontaktów związanych z pozyskiwaniem części już mam.
Potrzebny mi jeszcze kontakt zagraniczny, który namierzałby mi motocykle powypadkwe lub wycofane z ruchu.
Mam jednego czosnka, ale to niepewna sprawa.

Na początek chcę zajmować się sprzedażą części eksploatacyjnych. Klocki, filtry, wszelkiego rodzaju płyny, łańcuchy napędowe, lańcuchy rozrządu itd.

Oczywiście używane części mechaniczne i karoseryjne. Niestety tutaj chyba trzeba będzie robić lewiznę, bo jest problem związany z legalnym obrotem częściami używanymi.
Pozwolenie na taki handel jest trudne do uzyskania i cholernie drogie. Trzeba mieć specjalnie przygotowany punkt rzbiórki i takie tam inne duperele, o których nie będę pisał.

Mam nadzieję,że to się uda, bo przyszłościowe plany mam rozległe :mrgreen:

W późniejszym czasie w grę wchodzi rownież odzież sygnowana logiem danych producentów, akcesoria itd, wszystko co związane z włoszczyzną :mrgreen:
 
   
eterum 
myśli o Capo


Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 820
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2010-05-17, 21:53   

Sprawa jest przyszłościowa. Rynek się rozwija a i może być tylko lepiej.
Sam myślałem nad sklepem motocyklowym ale u mnie jest już takie zatrzęsienie, że powoli uciekam od tego pomysłu. Może w innym miejscu w Polsce.. może kiedyś..

Ale w pełni popieram Twoją inicjatywę.

Wicher napisał/a:
Potrzebny mi jeszcze kontakt zagraniczny


Moim zdaniem to jest najważniejsze.
_________________
 
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-17, 22:03   

Ja chcę się skupić tylko i wyłącznie na włoskich jednośladach.
Jezeli chodzi o Japonię, to jest tak jak mówisz. Zatrzęsienie i przesyt, trudno wgryźć się w konkurencję, a widzę że ludzie szukają jakiejś alternatywy.
Aprilia, Ducati, rzadko Cagiva, ale jednak się pojawia. Myślę, że MotoGuzzi potrzebuje u nas jeszcze trochę czasu.
 
   
Wilk stepowy 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-05-17, 22:14   

No Wicher, myślę że dobry plan. Tylko żebyśmy rabat mieli u Ciebie dobry :mrgreen:

Myślę że ten rynek się rozwija, nie tylko dlatego ze motocykli przybywa, ale też dlatego że "niepoczątkujący" rider często już nie chce jeździć "hondą", tylko czymś innym (nie żebym się cieszył z tego powodu). Dobrze że jak do tej pory Capo widziałem tylko swoje :mrgreen:

Anegdotka z przed roku (kiedy to szukałem informacji nt najfajniejszych motocykli czyli Aprili):
Pytam w znajomym serwisie mechaników o opinie nt Aprili: psują się/ nie psują itp...
Odpowiedź: ogólnie to się nie psują za często.....aaale jak coś padnie to kaplica, jednemu tu padł rozrusznik w Pegaso i czekał na nowy dwa miesiące.....

Także, trzeba być dobrej myśli :mrgreen:
_________________
Caponord 2003
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11