Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Nie działają zegary i wskaźniki
Autor Wiadomość
Maciek 
Maciek

Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 784
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-05-20, 20:07   Nie działają zegary i wskaźniki

No to "pochwalę się " czymś negatywnym z podróży po Gruzji......Otóż padła mi cała deska rozdzielcza - no i chyba przeze mnie, bo chyba bi-xenony to sprawiły.......
Otóż w najmniej oczekiwanym momencie w nocy na granicy Turecko-Bułgarskiej najpierw zgasł mi jeden xenon, potem drugi a na końcu zniknęła cała deska - wszystkie wskaźniki w tym ciekłokrystaliczne, podświetlenie, zegary........no oczywiście xenony zmieniłem na zwykłe H4 - wszystkie światła działają spoko - ale deska echo. Mampodejrzenie , że poszło przepięcie z xenonów i szlag trafił zegary.
Dla pewności zegary do swojego Kapcia podłączył Bravo Jasiu - no i się potwierdziło - nic nie działa. Szukam teraz fachowców od reanimacji zegarów , bo może to jakaś pierdoła, ale liczę się też z tym , ze to może być ich koniec.......
Na razie znalazłem ponoć dobrą firmę naprawiającą takie rzeczy - zobaczymy.
_________________
Pozdrawiam
Maciek
 
   
major 
KTM 640 SM

Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 95
Skąd: Warszawa WA
Wysłany: 2011-05-20, 22:26   

Może to pomoże:
http://www.apriliaforum.c...ad.php?t=101931
_________________
Michał
 
 
   
Maciek 
Maciek

Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 784
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-05-20, 22:33   

No ciekawe - może się przydać . Bardzo dziękuję.
_________________
Pozdrawiam
Maciek
 
   
maciejwu71

Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 238
Wysłany: 2011-05-20, 23:03   

Macieju........mialem taki sam problem przed kilkoma miesiacami .Pisalem o tym na forum. Moze czytales moze nie. Padla mi cala deska i rozkrecilem caly motur zeby znalesc co i gdzie. Nic nie znalazlem i bylem wsciekly.Jednak ostatnia rzecza jaka zrobilem to bylo WYPIECIE WIAZEK W KOMPUTERZE.Tam byl problem!!!! W moim przypadku spalil sie jeden pin ktory odpowiadal za zasilenie deski.Zmiana komputera zalatwila temat .
 
   
Maciek 
Maciek

Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 784
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-05-21, 22:34   

Maciejwu - tak czytałem ten temat - u mnie chyba mogę to wykluczyć, bo kolega Bravo Jasiu wpiął moje zegary do swojego Kapcia i ni chu chu nie działają . Cała reszta w moto u mnie działa bez zarzuutu , wszystkie światła , extra jeździ itd......
_________________
Pozdrawiam
Maciek
 
   
eterum 
myśli o Capo


Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 820
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2011-05-22, 17:56   

A czytałeś TEN WĄTEK?
_________________
 
 
   
Maciek 
Maciek

Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 784
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-05-22, 22:44   

Jeszcze niestety nie miałem czasu - musze to trochę sobie potłumaczyć ;-)
_________________
Pozdrawiam
Maciek
 
   
DamianEfekt 
ETV 2001


Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-06-02, 10:40   

Mam ciekawy przypadek z deską u mnie. Prędkościomierz zatrzymał się na 180 km na godzinę (podczas jazdy zaczął spadać z prędkości jaka była w danym momencie, a po zatrzymaniu zamiast do zera wrócil do 180:D ) od 180 zaczyna wskazania. Rozebrałem czachę wyjąłem zegary, po czym wyciągnąłem wskazówkę i przełożyłem na 0. Działało przez 30 minut, aż tu nagle wyskoczyłem sobie z leżącego policjanta i wskazówka przeskoczyła spowrotem na 180:) Zastanawiam się czy przykleić ją na stałe lub loctitem czerwonym czy to uszkodzenie elektryczne :D

Podczas jazdy wskazania są prawidłowe tylko od złej cyferki:P
 
   
danio 
danio

Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 269
Skąd: wlkp
Wysłany: 2011-06-02, 22:43   

wogóle cos ci elektryka sie pierniczy jak czytam , hmmm ,
_________________
capo capo(-:

http://pl.fotoalbum.eu/xl1100/a591172
 
   
DamianEfekt 
ETV 2001


Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-06-03, 00:03   

Tak jakoś nie trafiłem z tą aprilką, albo to fatum za mną tak jakoś się trzyma i prąd mnie nie lubi :) Przyzwyczaiłem się po pegaso, że jak szedłem na parking to z dreszczykiem emocji : odpali czy nie odpali.
 
   
Jerzyk 


Wiek: 50
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 201
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-06-03, 07:27   

Uszkodzenie jest mechaniczne nie elektryczne. Licznik opiera się na wskazaniu cyfrowym podawanym z kompa, który natomiast info ma z czujnika indukcyjnego. Wskazówka jest na ośce na której zamocowane są magnesy trwałe umieszczone w polu elektromagnetycznym cewek. Oczywiście im większe natężenie prądu tym większe pole elektromagnetyczne i tym większe wychylenie wskazówki. Jest możliwe, ale mało prawdopodobne w tym przypadku, że coś w tym mechanizmie nie działa prawidłowo. Stawiałbym raczej na zacinającą się wskazówkę w liczniku i przemieszczającą się na ośce. Przyklej, jak zadziała to będziesz miał pewność, jak nie, to będziemy myśleć dalej.
 
   
Krzysiek 
Jazda,jazda,jazda...


Wiek: 51
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 459
Skąd: Warszawa/Marki
Wysłany: 2011-06-03, 08:25   

Jerzyk, czy możesz to rozrysować ;-)
_________________
Minio
 
   
Jerzyk 


Wiek: 50
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 201
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-06-03, 08:40   

Prześmiewca! ;-)

PS ...ale mógłbym.
 
   
DamianEfekt 
ETV 2001


Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-06-03, 09:23   

Ja raz to już rozebrałem:) ustawiłem tak, żeby działało od zera i przez 15 km bylo dobrze (nie przyklejałem) dwa razy podskoczyłem na leżącym policjancie i przeskoczyło znowu:)
Teraz jak to ustawię to przykleję na stałe :D i myślę, że będzie okej.
Ale teraz powiedzenie "Szybciej stoi niż jedzie" nabiera sensu :D
Pozdrawiam
 
   
danio 
danio

Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 269
Skąd: wlkp
Wysłany: 2011-06-03, 09:57   

damian powiedzenie sie nie sprawdzi, dasz radę, hehe, ale moze rzeczywiscie zacznij od siebie a nie od moto, moze jakas wizyta u różdżkarza albo egzorcysty nawet ((:. Oczywiscie bez urazy. A na powaznie to ja nie pomogę bo całą wiedze czerpie z forum (:. ale mysle ze to koledzy naprawią.
_________________
capo capo(-:

http://pl.fotoalbum.eu/xl1100/a591172
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11