Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Olej w lagach
Autor Wiadomość
larry 


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 126
Wysłany: 2011-08-25, 07:56   ....

Problem sprężyn progresywnych polega na tym ze montuje się je ściśnięte i nie ma gdzie pracować, zawszenie się robi autostradowe na dobre drogi. Zwoje w fabrycznych sprężynach mają większe odstępy, przez co sprężyna przy pracy ma większe ugięcie niż progresywna.
Jeżeli progresy miałby być fajne w pracy powinny mieć krótsze dystanse w ladze.

Jeżeli ktoś będzie chciał kupić progresy to mogę swoje odsprzedać.

Wilk ma progresy, ale nie wiem jakiej firmy, ale twierdzi że jego montuje się bez dystansów. Jeżeli montuje się tak jak moje wciskając górny korek od lagi, na podniesionym motocyklu, to rzeczywiście może to być beton.

Wydaje mi się że wrócę do fabryki + 5W, ponieważ mam motocykl turystyczny oferujący dobre resorowanie i komfort podróżowania i chciałbym z tego korzystać.
 
   
Wilk stepowy 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-08-25, 09:06   

Ja też nie wiem jakiej firmy mam, ale nie mam dystansów. Sprężyna ściskana jest może 0,5cm przy zakręcaniu korka.
_________________
Caponord 2003
 
   
larry 


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 126
Wysłany: 2011-09-06, 10:12   ...

no i wróciłem do fabrycznych sprężyn, ogólnie olej dostaje ostro w palnik, ponieważ po około 3 tyś. km, barwa oleju zmieniła się na lekko srebną-metaliczną.
 
   
Jerzyk 


Wiek: 50
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 201
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-09-15, 07:51   

Przyznaję, że przy zastosowaniu oleju 20W przednie zawieszenie staje się dużo sztywniejsze, nie zdarzyło mi się żadne dobicie, na jedną osobę na moto to raczej za dużo, polecam raczej to rozwiązanie osobom wożącym cały dobytek i wszystkie kobiety na raz ze sobą jak np Minio :mrgreen: . Ja w zimę przejdę na 10W i zobaczę ile będzie różnicy.
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2013-04-25, 19:56   

Ile tego oleju do jednej lagi ma iść bo w serwisówce pisze 553, a tu mowa o 750ml?
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-25, 23:13   

553 i będzie dobrze.
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2013-05-12, 19:10   

Olej zalany 10W i to jest max. gęstość jaka może zostać zalana fakt że motocykl prowadzi się lepiej ale trochę czuć już dziury, jednak ja go zostawię dla stabilności bo lepiej się prowadzi w zakrętach i wogóle. Wlałem 550ml.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10